Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért vérzek hüvelyből,...

Miért vérzek hüvelyből, erőlködés miatt?

Figyelt kérdés

2023. júl. 29. 10:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Az utóbbi időben párszor előfordult,hogy wc-n való erőlködés miatt vér távozott a hüvelyemből, amitől nagyon megijedtem. Egyszer voltam a problémàval a kórházban,mert akkor nagyon vérzett,egyszer pedig magamban. Mindegyik esetben történt hüvelyi,hasi uh és manuális vizsgálat is. Semmi szervi problémát nem találtak. A vérkép én jó, ràkszűrès májusban volt és negatív, hormonális vérvétel pedig a héten,ott is minden érték jó, egyedül a prolactin lett 80. Sajnos nagyon székrekedéses vagyok. Az erőlködés után hosszú ideig marad a hüvelyi szúró jellegű fájdalom. Az első vérzésnèl a menstruáció előtt voltam 10 nappal, a következő vérzésnèl pedig 4 nappal előtte.

Több nőgyógyásznàl voltam eddig,de igazából választ nem kaptam,mi lehet a gond.

2023. júl. 29. 10:11
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Változtass az étkezéseden, használj Tamarin lekvárt.
2023. júl. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert valószínű nem a hüvegyedből jön, hanem a végbeledből.Írtad, hogy székrekedésed van...erölködéstől megpattanhat egy hajszálér és ez okozhat pici vérzést a wc papiron. Egyél minden nap rostot(zöldség-gyümölcs),igyál rendesen és lehet véna erősítő tablettát is érdemes szedni(Detralex).Amúgy meg lehet, hogy kezdődő aranyered is lehet...Keress fel egy dokit.
2023. júl. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3

👍

2023. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hüvelyből jön a vérzés,nem a vègbèlből. Több orvos is megnézte,mert amikor először előfordult, kórházba mentem vele,csak az okot nem tudta megmondani. A második esetben magán orvos is megnézte, ezért küldött hormonális vérvételre.
2023. júl. 29. 10:30
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Szűzhártya
2023. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
40 elmúltam,3 gyerekkel,ezt kizàrnàm.
2023. júl. 29. 10:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Laikus kerdes. Amugy nemi eletnel sose volt verzes? Vagy szulesnel rendkivuli verzes?

Mar csak arra tudok gondolni, ahogy vannak orrverzos emberek, valamiert a hajszalerek ennyire elpattannak? Ez a verzes megsem a mehbol jon, nincs koze a menstruaciohoz.

2023. júl. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nem marad más vizsgálat csak a kismedencei MRI amit nőgyógyász szakorvossal kellene megbeszélned.

A kismedencéről készült MR kimutatja ha van valami rendellenesség a húgyhólyag, vese (urológussal kell megbeszélni), petefészek, méh, végbél területén. Ennél precízebb vizsgálat nincs. Ha van endometriózisod az is kiderülhet.

2023. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Volt vérzés szex után is,de az tavaly. Akkor méhszàjseb okozta a problémát
2023. júl. 29. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!