Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős menstruáció?

Erős menstruáció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap napközben megjött, semmi extra, szokásos tüneteim voltak (mellfájdalom, alhasi görcs, bő narancssárga folyás, aztán jött a vér).


Évek óta így van, rendszeres a ciklusom, mindig 27-8 nap telik el 2 menstruáció között.


Most viszont 24 napra jött meg, és nagyon erős. Mondhatni, hogy ma van az első napja, mert tegnap délután kezdődött, de ma reggelre elöntött a vér. Eddig gyengébb vérzéseim voltak, de ma este is tiszta vér a wc papír pisilés után.

Betétet használok, kb délben raktam be egy újat, nem rég cseréltem ki (az egész meg volt telve vérrel)


Olvastam, hogy vérzékenység/alacsony vérlemezke szám okozhat ilyet. Nem akarok egyből a legrosszabbra gondolni, de a leukémiánál is előfordulhat erős menstruációs vérzés.


Ne hurrogjatok le, tudom nem kéne pont erre gondolnom, csak nagyon félek.


12 éves koromban jött meg, most 22 vagyok, de ilyen erős vérzés az első napon se volt még soha.


Nőgyógyásznál 2 éve voltam, egyszerűen utálom hogy egy idegen faszi vizsgál, nagyon kellemetlen, pedig évente 1szer legalább illene elmenni.


Szerintetek lehet valami komolyabb oka ennek? Vagy inkább ne aggódjak, mert minden ciklus más és más?


Köszönöm a válaszokat!


2023. júl. 29. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

A leírás alapján nem tudod, hogy mi a bő vérzés, amikor még a harisnyanadrágod is átázik a betéten keresztül is.

Mindenképpen menj el orvoshoz.

2023. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha délben cserélted, aztán este 10-kor, az nem bő vérzés :D
2023. júl. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha majdnem 10 órát kibírt csere nélkül a betét, nem mondható erősnek a vérzésed. Nekem első napokban óránként kell kb a vastagabb betétet is cserélni. Szerintem eddig voltál szerencsés, amiért még ennél is kevesebb jött.

Viszont mindenképp nézesd meg magad, hogy megnyugodj.

2023. júl. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat csajok!

Elmegyek vizsgálatra, hogy biztos legyen a dolog :)

2023. júl. 29. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!