Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciszta vagy méhen kívüli...

Ciszta vagy méhen kívüli terhesség, vér a Douglas üregben, hasonló probléma, ismerős? Nőgyógyász vagy orvostanhallgató véleménye is érdekelne!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom hol kezdjem, de talán ott , hogy utolsó normális menstruációm április 27én volt.


Májusban, mikor nem jött meg, teszteltem többször is és kezdtünk örülni mert úgy tűnt hogy terhes vagyok.


Aztán 1 hétre az első teszt után elkezdtem kicsit vérezni, ekkor nagyon megijedtem és csináltam még egyet ami erős pozitívat mutatott már. Ez este volt.


Másnap felmentem a nőgyógyászati klinikára, ahol megvizsgáltak és nem láttak konkrétan semmit, csak egy foltot, ekkor 5 +4 vagy 5+5 kellett volna legyek, de már nem emlékszem pontosan.


Kaptam progeszteront és hazaküldtek hogy csináltassak hcg-t aznap és rá 4, napra mert közbe jött egy hosszú hétvége.


Az eredmények sajnos nem lettek jók, az első 540 lett, a második viszont már csak 95. Ekkor azt mondták hogy spontán vetélés és hazaküldtek hogy hamarosan elkezdek majd vérezni. El is kezdtem június 7 én amit 5 napot tartott mikor jött nagyobb mennyiség, illetve további 2-3 napot pecsételtem.


Visszamentem kontrollra ahol azt mondták hogy nem tisztultam ki teljesen de ott megijesztettek egy kicsit hogy e.ü.kaparás lesz a vége, emiatt elmentem magánba ahol azt mondták hogy azért még várjunk egy menstruációt minek után menjek vissza újra oda és akkor meglátjuk. Következő vérzésem július 16-án indult, 3 nap erősebb, 2 nap pecsételő, visszamentem ezután, július 26án a magánba és azt mondták hogy kitisztultam, minden rendben.


Ezután 1 nappal, július 27én újra vérezni kezdtem, írtam a magán dokinál és azt mondta hogy ez normális vetélés után, azért ha még lesz ilyesmi akkor mindenképp szóljak és akkor csinálunk valami vérvizsgálatot, hcgt említett.


2nap erős -2 nap pecsételő után július 30án együtt voltam

a férjemmel, minek után másnap elég jól érezhető alhasi fájdalmam volt ami kisugárzott a hüvelyembe és a végbelembe is, de hasonló fájdalmam volt még mikor vesekrízisem volt ezért úgy gondoltam hogy talán az készül, emiatt gyógyszert vettem be amit szoktam.


Másnap semmi gond nem volt, azonban egy napra késő este már aludtam, mikor is megébredtem férjem mocorgására és arra lettem figyelmes, hogy most bizony nagyon keményen kezd fájni a hasam. Ugyanúgy a teljes alhasi rész kisugározva a hüvelybe és a végbélig. Ez viszont már elviselhetetlen volt jó pár percig, felkoltottem a férjem , vettem egy forró fürdőt, bekaptam egy erősebb fájdalom csillapítot és irány az ügyelet.


Be is fektettek a kórházba mert nem tudták eldönteni hogy cisztám robbant el, vagy méhen kívüli halott terhességem van, ami elvileg a június 7.i vetéléssel (!!) nem ürült ki. Jól megijedtem de sajnos ennél okosabat nem tudtak mondani, hanem hazaengedték hogy várjunk, mert csak az idő segít hogy lássuk javul-e a helyzet.


Amit tudunk hogy van a Douglas-ban 1,36 cm folyadék amit azt mondták hogy vérnek gondolnak és az okozhatta a fájdalmat. Viszont még mindig csak gyanítják a cisztát.


Én jövő héten újra elmegyek most egy másik nőgyógyászhoz de kérdem én normális hogy hazaküldtek így és nem végeztek további vizsgálatokat? A hcgm is 49 volt mikor mérték de nem mérték újra, pedig lehet több mindent tudtak volna abból is kideríteni, nem?


Illetve láttak még valamit a bal petefészeknél is, úgy írták le hogy 2cm-es képlet, persze ez csak tükör fordítás mert mindez nem magyarul szerepel a kibocsátón mert Romániában élek..


Viszont azt is beleirták hogy a terhességi teszt negatív amit végeztek.


Ha valaki tud valami okosat mondani, azt igazán megköszönném, tényleg megyek vissza jövő héten csak addig is hátha volt valakinek akár hasonló problémája vagy esetleg idetéved egy nőgyógyász aki találkozott már hasonló dologgal...


Köszönöm előre is a válaszokat!



#ciszta #alhasi fájdalom #nőgyógyászati probléma #Eldurrant ciszta #Méhen kívüli gyanúja
2023. aug. 6. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha negatív a teszt, akkor nem méhen kívüli. Más ultrahang leletét meg akkor sem fogadom el, ha normálisan le van írva, mert a saját szememmel kell látnom, de itt még leírás sincs, hogy valójában mi szerepel a leleten.

Szóval ezek alapján semmi értelmeset nem lehet mondani.

2023. aug. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gondoltam ,akkor csak annyit tudok csinálni hogy várok a következő vizsgálatig, azért köszönöm szépen


Sajnos lefordítani nem tudom mert a szakszavak idegen nyelven fejtörést okoznak nekem

2023. aug. 6. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ha berakod eredetiben, akkor is megérti valaki, mert a latin magyarul is latin. Laikusként azt javaslom, hogy amíg nem tisztázódik a helyzet, addig szüneteltessétek a babaprojektet. STD szűrést is csináltassatok.
2023. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
19 éves koromban elájultam az utcán. Bevittek egy orvoshoz, semmit nem állapitott meg, igaz, ez 1966-ban történt. Hazaküldtek, de rosszul éreztem magam, pár nap mulva orvoshoz mentem, azonnal kórházba vittek. Dermoid cisztám volt a bal petefészken, berobbanva, hasüri vérzéssel. Azonnal mütét, és transzfuzió. Nagyon lassan jöttem helyre, ma 76 éves vagyok, lett egy jobb oldali cisztám is, azt is mütötték kb. 7 év mulva. Gyerekem nem lehetett, nem menstruáltam egész életemben. Gyógyszert kaptam. Akinek cisztája van figyeljen magára, lehet, hogy manapság már fejlettebb a tudomány, mint akkor.
nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!