Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni ?

Mit lehet tenni ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szedtem fogamzásgátló tablettát hogy késleltessem a menstruaciómat de azóta 2 hetente és hamarabb is megjön

8 napot tart majd 4 nap szünet és újra 8 nap és megjon

Tudom felborult a hormonrendszer és hónap végén megyek nőgyógyászhoz, de valamit addig nem tehetek ? Pénteken megyünk nyaralni pár napra , de ma újra megjött ... valamivel esetleg lelehet rövidíteni?



2023. aug. 14. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmit se lehet tenni. Egyáltalán nem biztos, hogy az a gond, amit gondolsz. Majd az orvosnál kiderül. 2 hét van már csak hónap végéig.

Péntekig meg még elmúlhat, enyhülhet és használhatsz tampont.

2023. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem. Vagyis igen. El kellene fogadni, hogy nőnek születtél, kb. 26-30 naponta megjön, ki lehet nagyjából számolni és nem akkorra időzíteni az olyan programokat, amikor létfontosságú, hogy ne jöjjön meg.

Őszintén, megérte ez most neked? Tönkrevágni a szervezeted? Meg mindenféle hókuszpókuszokkal megkerülni a természetet?

Jövőre próbálj időben gondolkozni és tervezni.

2023. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Komolyan... miért kell állandóan ezzel kombinálni. Előrehozni, eltolni, lerövidíteni... Hagyd a francba úgy, ahogy van...

Max meglesz, mikor nyaraltok... Komolyan, mintha soha az életedben többet nem mennél nyaralni... Kicsit visszább fogod magad és ennyi...


Kicsit nőjünk már fel!

2023. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló tablettától egyáltalán nem menstruálsz, hanem megvonásos vérzésed van. Nyugodtan lehetne folyamatosan is szedni, csak azt "természetellenesnek" érzik a nők.

Megzavarodni akkor zavarodik meg a szervezeted, ha össze-vissza szeded a tablettát (főleg, ha olyant szedsz, aminél változik a hormonösszetétel a levélben). Attól, hogy csak kihagyod a szünetet és hamarabb elkezded szedni a következő levelet végig, nem lesz bajod.

2023. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#2 képzeld hogy úgy volt időzítve hogy ne akkor menjünk mikor megjön, de képzeld még szoptatok és spirálom is van és ezek pedig bezavartak 4 hónap alatt.... mert a nyaralás jóval előtte lelett foglalva ... de köszönöm a választ
2023. aug. 14. 22:30
 6/10 A kérdező kommentje:
#3 két kisgyerek mellett nem tudom mennyire lehetne elengedhetetlen magam
2023. aug. 14. 22:32
 7/10 A kérdező kommentje:

#3 elengedni magam , bocsánat

A telefonom javítja magát

2023. aug. 14. 22:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Őszintén, ha magadba nézel, és tényleg van gyereked... Ha a saját magad egészségével, természetes folyamataiddal is ilyen lesz@rom módon működsz, akkor mégis mit fogsz átadni a gyerekeknek?

Fogamzásgátló, spirál, meg szoptatás. Ha már a spirál bezavar, mit gondoltál a fogamzásgátló csak szopogatós cukor? Hogy engedhette egyáltalán ezt az orvos? Hosszú lesz rendbe tenni. Nagyon gyerek vagy még a gondolkodásod alapján. Van egy menstruáció nevű természetes folyamat, és te óvodás szinten hisztizel rajta, hogy neked az nem kell, az most nem jó, legyen máskor.

2023. aug. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 a spirál semmit nem zavart be , nem volt semmilyen mellékhatása még csak nem is lett erősebb a menstruációm, 4 hónapos volt a kislányom mikor megjött és azóta rendszeres volt még a spirál után is , csak a fogamzásgátló tabletta borította fel, és képzeld el h tudom milyen a folyamat, nem óvodás szintén vagyok, nem tudod hogy milyen iskolát végeztem hogy tudjam hogy működik, vagy mit szabad vagy mit nem szoptatás alatt ... orvos ajánlotta a fogamzásgátlót amelyiket szabad szedni szoptatás alatt, még a spirál előtt ... viszont nem vagyok kíváncsi az ilyen emberek beszólásaira akik soha életükbe nem követték el semmit , akik az emberiség példa mutató minta képei .. további szép estét

Az orvosommal pedig beszéltem telefonon, és ez

2023. aug. 15. 21:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Mivel csak a kommentekből derül ki, hogy nemrég szültél, én azt mondanám, hogy valószínűleg amiatt is és a tabletta miatt is felborult nagyon a rendszer. Nem kioktatni akarlak, de ez tényleg nem játék, a hormonális rendszereden múlik szinte minden, az anyagcserédtől elkezdve a termékenységig. Gondolom szeretted volna élvezni a nyaralásotokat, de hidd el, ennyit tényleg nem ér!

A doki valószínűleg egy noretiszteron kúrát fog csináltatni, ciklushelyreállítás címen.

Előtte én még ajánlom kipróbálni a barátcserjét, azzal bajt nem csinálsz, de ha szerencséd van, természetes úton rendbeteszed a ciklusod.

2023. aug. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!