Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Merckformint most akkor mire...

Merckformint most akkor mire írta fel a doki?

Figyelt kérdés

Voltam inzulinterhelesen,ott rossz lett az eredmény,így inzulinrezisztenciat állapítottak meg

Beszéltünk a fogyasrol,és arról,hogy később majd szeretnék gyereket

Pcos elvileg nincs,arra semmi nem utal,bár van 3 ciszta.

Elfelejtettem megkérdezni,hogy a gyógyszer pontosan miben is segít..

Erről a gyógyszerrol mit tapasztalt az aki szedi/szedte?

A fogyást segíti elő,normális étkezés és sportolás mellett,vagy a teherbe esésben segít? (Azt még mostanában nem tervezek)

Ha mégis pcos akkor lehetetlenség teherbe esni?



2023. aug. 19. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Most komolyan...

[link]


"A metformin hatóanyagot tartalmazó Merckformin a cukorbetegség kezelésére alkalmazott készítmény, a gyógyszerek biguanidoknak nevezett csoportjához tartozik."

2023. aug. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

"vagy a teherbe esésben segít? (Azt még mostanában nem tervezek)"

Nyugi, nem leszel a Merckformintól terhes, ahhoz szexelni is kell védekezés nélkül.


Nem, egyáltalán nem lehetetlen PCOS-sel teherbe esni.

2023. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy részt segít, hogy az inzulinértékeid javuljanak. Nekem is ir em van és gyereket szeretnénk. Az egy èv sport és diéta nem javított annyit az értékeimen mint kellett volna. Segít a fogyásban. Nekem konkrétan megszűntette azt a rossz érzést mikor nem vagy éhes de sóvárogsz a kaja után. Így jobban megy a fogyás. Azt mondta a doki, hogy fogyni is fogok még, tartsam a diétát és a sportot és biztos javulnak majd az értékeim.

Konkrétan nem segíti a teherbeesést. Csak aki ir s az nehezebben esik teherbe, nem sikerül a beágyazódás, van akinek nincs peteérése vagy nem olyan minőségű, és ha javul az inzulinérték akkor ezek a dolgok is javulnak, tehát teherbe tud esni és ha kezelve van akkor rendben lesz.

2023. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Csak azért tettem fel így a kérdést,mert az endokrinológus folyamatosan a terhessegrol beszélt,hosszú percekig,és utána mondta a gyógyszert

Igaz,hogy utána nézhettek volna...

De nem az inzulinrol beszéltünk közvetlen a gyógyszer előtt..

2023. aug. 19. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!