Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bakteriális fertőzés?

Bakteriális fertőzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tapasztalatokra lennék kíváncsi.


(mivel most menstruálok, így csak egy hét múlva kezdem el a kezelést, azért érdeklődöm addig.)


Nálam hónapok óta fennálló probléma a bakteriális fertőzés melyet egy 8 éve tartó folyamatos felfázás előzött meg. Ami azt jelenti, hogy éves szinten 3 havonta antibiotikum. Mellé természetesen szedtem probiotikumot, VISZONT, a hüvelybe nem alkalmaztam hüvelyflóra visszaállítót, mert a szociban ragadt nőgyógyászom elküldött a francba,amikor kérdeztem, hogy nem kell e esetleg oda is használnom.


Lényeg a lényeg, hogy megkezdem majd az újabb helyi antibiotikumos kezelést a bakteriális fertőzésre. Szerintetek el fog múlni véglegesen, ha utána használok hüvelyflóra visszaálítót?


A baktérium a hüvelyemben és a hólyagomban enterococcus.


A gyógyszer amit kaptam rá: Sumetrolim, Fluomizin


ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!



2023. aug. 23. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit olyan hiányérzetem van, tehát pl. nem tudjuk ez az enterococcus hogy lett diagnosztizálva, volt tenyésztés vizeletből és hüvelyből is? Párod van? Ő lett vizsgálva? Azért évi 3 AB kezelés elég sok, főleg úgy, hogy az még pluszban felborítja a a hüvely PH értékét is. A másik meg, hogy nagyon sok esetben a staphylococcus egyik fajtája szokott visszatérő fertőzéseket okozni.
2023. aug. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen igen bocsánat, az kimaradt. Mind a kettő mintavétel megtörtént. A páromat nem kezelték, de azóta óvszerrel védekezünk. Őt elküldték urológiára, ahol semmit sem kezdtek vele, elküldték. Magánba kértünk időpontot, oda fog elmenni.
2023. aug. 23. 09:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben a te orvosod is írhat ki neki vizsgálatot, vagy legalábbis adhat javaslatot. Érdekes, de gondolom mivel panasza nincs, ezért marhára nem foglalkozik senki ezzel, meg tenyésztgetéseket nem fog kérni, sajnos sok esetben van ez így, ellenben azzal, hogy mindenhol azt mondják, mindkét felet kell kezelni. Viszont kezelésed alatt, plusz még 1-2 hétig nem javasolt a szex semmilyen formában.
2023. aug. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!