Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció előtt, közben...

Menstruáció előtt, közben vagy után kell figyelni a vasbevitelre?

Figyelt kérdés
Az “előtt” és “után”-t úgy értem, hogy előtte pár nappal és utána pár nappal.

2023. aug. 26. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Jóformán folyamatosan.
2023. aug. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 qborka ***** válasza:
42%

Ha nagyon erősen vérzel,azt kell először kezelni, különben nagy eséllyel leszel vérszegény.

Ha rossz a vérképed,ciklustól függetlenül minden nap szedhető.

2023. aug. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Inkább átlagon aluli a vérzésem (két nap szokott erős lenni, már második éjjel szinte semmi nem folyik, 3-4-5 nap a kisebb, szárnyatlan betét elég).

Fél éve voltam vérvizsgálaton, akkor a vasszintem rendben volt.


Nem étrendkiegészítőt szednék, csak magasabb vastartalmú ételeket ennék (spenót, magvak, avokádó), hogy a lehető legoptimálisabb legyen a testemnek a vérvesztős időszak. Alapjáraton sok olyat eszem, ami csökkenti a vas felszívódását (tofu, szójatej, péktermék), ezért gondoltam a megelőzés szempontjából jobban odafigyelnék erre.

Szóval nincs semmi tünetem, csak egészségesebb szeretnék lenni. :)

2023. aug. 26. 08:13
 4/7 A kérdező kommentje:
És tudom, hogy az a legoptimálisabb, ha az ember minden egyes nap beviszi az összes szükséges tápanyagból a korának megfelelő mennyiséget, viszont erre nincs kapacitásom jelenleg… Néhanapján eszem a fentebb említett vastartalmú ételekből, és arra gondoltam, akkor már ehetném őket akkor, amikor menstruáció szempontjából a legnagyobb szükség van rájuk.
2023. aug. 26. 08:17
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Ha kimarad pár nap vagy hét, az nem vészes. Lehet azt is csinálni, hogy félévente 1-2 hónapig eszel vas étrendkiegeszitot vagy ilyen ételeket.
2023. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
Tizenéveseknek elvileg évente nézet a háziorvosuk vasat, vérképet. Pótolni hónapos tömbökben, igazolt vashiányra érdemes, vaktában többet árt, mint használ.
2023. aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 qborka ***** válasza:
31%

Emiatt felesleges aggódni,ez a kevés menzesz nem fog vashiányhoz vezetni.

Ne edd együtt a vastartalmút azzal,ami gátolja a felszívódását. Legyen közte 2-3 óra különbség.

2023. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!