Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Levosert spirálnak lehet köze...

Levosert spirálnak lehet köze hormonális hízásnak, inzulinreziztenciának?

Figyelt kérdés

3 éve van fent a hormontartlamú spirálom. Azóta nem menstruálok. Illetve azóta rengeteget híztam, és kialakult az IR-em. Fogyni max 10 kg tudok, ott megáll.

Körülöttem levők mondjak, hogy nem jo, hogy nem mensturalok, lehet tole bajom (tudom, hogy a spiraltol nem jon meg) es hogy lehet ezek a hormonok is rátesznek a problemaimra.

Érdemes lenne levetettni?



2023. aug. 29. 08:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez ilyen laikus baromság, hogy nem normális, ha nincs menzesz.

Akkor nem normális, ha a folyamatos ösztrogénhatást nem ellensúlyozza progeszteron. Mert az ösztrogénnek tumorkeltő hatása van, a progeszteron meg ez ellen véd. A spirálban lévő progeszteron tumorellenes hatású a nyálkahártyára, véd a méhtestrák ellen.


A keringésbe pedig elég kevés hormon szívódik fel, nem valószínű, hogy ez az ok. Az inzulinrezisztencia pedig az elhízás következménye, és nem az oka.


De ha úgy érzed, lehet benne ráció, akkor vetesd le és védekezz máshogy.

2023. aug. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!