Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Stressz miatt megjöhetett...

Stressz miatt megjöhetett előbb a menzesz?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátló tablettát szedek, minden rendben vele, be is állt a ciklusom már fél éve. Most viszont ért hirtelen egy hatalmas stresszforrás, aznap többször hánytam, hasmenésem volt, (biztosan kijött belőlem az aznapi bogyó is) több napig szinte semmi sem ettem. Erre rá 6. Napra pecsételő barna vérzést tapasztalok. Még 2 nap van vissza a gyógyszermentes hétig és utána is kb a 4. napon szokott megjönni. Lehetséges hogy a hirtelen ért stressz miatt és a kevés táplálék miatt kicsit felborultak a dolgok? (U.i. fogytam is)

2023. szept. 2. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha nem volt modja felszivodni, akkor az mar felborithatta.
2023. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyszer előfordult, hogy elfelejtettem bevenni, de nem volt ilyen gond.
2023. szept. 2. 12:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló tabletta szedése mellett NINCS menstruáció. Ezt szinte minden 2. kérdés alá le kell írnom. A tabletta hatásmechanizmusa nagyon egyszerű. Ha abbahagyod a levelet vagy kihagysz egy szemet akkor lecsökken a hormonszint és megvonásos/köztes vérzés jelentkezik. Ilyen egyszerű. A hányás/hasmenés a tabletta bevételét követő 4 órában hatástalanítja a hatóanyagot. Ha nem pótlod akkor nem csoda ha elkezdesz barnázni. Szedd úgy ahogy egyébként is kellene és úgy tartsd meg a szünetet ahogy egyébként is kellene. És lehetőleg 1-2 hétig használj kiegészítő védekezést.
2023. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!