Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az rendben van, ha évente 1-2...

Az rendben van, ha évente 1-2 alkalommal kimarad a mensi?

Figyelt kérdés

Vagy 15 évig mèg ilyen sem volt, mint a robot, úgy jött meg mindig. Az utóbbi 2 évben csinálja azt, hogy évente 1 maximum 2 alkalommal kimarad, de utána mindig minden megy változatlanul tovább.


Ha esetleg ki is maradt, a szokásos tünetek mindig megvoltak akkor is: egy db kötelező pattanás, puffadás, mellérzékenység, csak ugye maga a mensi nem volt. Idèn eddig egyszer maradt ki, májusban. Természetesen utána júniusban folytatódott, most is épp megjött.



Ugyanúgy 3-5 naposak a mensik mai napig, a mennyiség is szokásos, stb.

Azt olvastam sok helyen, hogy évente 1-2 kimaradás teljesen normális. Ez igaz?



Köszönöm


2023. szept. 3. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális. Okozhatja magasfokú stressz is.
2023. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális
2023. szept. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Mit értesz az alatt hogy kimarad egy vérzés? Pl 28-30 napos ciklusaid vannak de évente egyszer van egy kb 60 napos ciklusod? A női ciklus nem követi a naptárt. Ha pl a ciklusod 34-36 napos akkor logikus hogy néha egy teljes hónap vérzés nélkül telik hiszen a hónapok csak 30-31 naposak. Szerintem neked nem marad ki semmi a leírásod alapján. Hanem szimplán nem tudod hogy hogyan működik a női test és hogyan kell kiszámolni a női ciklus hosszát. És így azt sem tudod hogy mikor kell kezdődnie a következő vérzésnek.

27N

2023. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nekem világéletemben kiszámíthatatlanok voltak a ciklusaim és soha semmilyen problémát nem okozott, mivel minden normálisan zajlott, rendszeresen. Így kell elképzelni a ciklusokat:


28, 31,34,35,38,39,24, 27, 42, 30,46, 36, 34,29 nap, stb…tehát mindig máskor jött meg, átlagban valahogy 28 és 40 nap között.


Mikor azt mondom, hogy kimaradt, az azt jelenti, hogy a legutóbbi mensi 1. napjától számolva kb. már 60 nap is eltelt. Az szerintem kimaradásnak számít. Mikor ez történt ( 60 napra jött meg), akkor a következő mensik mindig szokás szerinti időben jöttek ( 28-40 nap közt), tehát ment tovàbb az élet.

2023. szept. 4. 03:34
 5/10 A kérdező kommentje:
ilyen 60 napos ciklus van nálam kb évente 1 max 2 alkalommal. Erre értettem a kimaradás szót.
2023. szept. 4. 03:36
 6/10 A kérdező kommentje:

és nem tudtam, hogy ez tényleg okés-e, vagy esetleg korai menopauza közeledése. Bár az úgy olvastam, hogy nem ilyen.


Furcsa volt, hogy megszoktam, mindig robotszerűen megjött, soha nem maradt mèg ki 1-2 alkalom se, majd az utóbbi 2 évben meg ezt csinálja. Kicsit beparáztatott :-(

2023. szept. 4. 03:41
 7/10 A kérdező kommentje:

“ Ha pl a ciklusod 34-36 napos akkor logikus hogy néha egy teljes hónap vérzés nélkül telik hiszen a hónapok csak 30-31 naposak “


Na erre mondjuk nem gondoltam! Teljesen jogos megállapítás! Köszönöm, hogy felvilágosítottál!

2023. szept. 4. 03:44
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
64%
Sajnos hiába pontozzátok le a #3-ast, jól gondolkodik. Főleg, ha rendszertelen vagy hosszabb a ciklusod sokszor, akkor lehet ez csak ilyen eltolódás. Szerintem ez nem probléma, a menopausa meg nem ilyen.
2023. szept. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én mondjuk mindenkit felpontoztam, mert mindenkinek hasznos volt a válasza és neked is köszi a választ kedves 4-es! :-)
2023. szept. 4. 07:53
 10/10 A kérdező kommentje:
vagyis 7:31-es válaszoló :-)
2023. szept. 4. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!