Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miómával élők, nektek is...

Miómával élők, nektek is jelen vannak derék és hasfajas, erős menstruáció, közti vérzések, sűrű vizelési ingerek?

Figyelt kérdés
Mennyire nehezíti az életeteket a mióma? Nekem eddig még tűrhető volt, de június óta egyre gyakoribb a hasfajas és a ciklusok közötti vérzés.

2023. szept. 4. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Neked hol helyezkedik el?

Nekem mas, alapvetoen sokkal jobb. Maskepp zavar. Meh kulso es hatso reszen nott, vegbel iranyaba turemkedik. En muttetnem akar, de otven vagyok, elvileg menopauza kellene, hogy jojjon es megalljon. Szekelesi ingert es nehezseget okoz. Het centi atmero volt iden.

Sokat olvastam miomarol, amit irsz, sajnos belefer a tunetekbe.

Te muttetned? Vagy meg szulnel? Neha meh meghagyasaval is kiveheto. Ez a combon keresztuli kontrasztanyag meg verellatas elzarasa mutet, bevallom, nekem ijesztobb, mint a laparoszkopia.

2023. szept. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Nekem egy 5.5 cm nagyságú miómám van, ami intramuralis, a méh falában van. 2019-ben derült ki, akkor még csak 1.5 cm-es volt. Eddig nem okozott különösebb panaszt, de mivel sokat nőtt, doki megajanlotta a műtétet. De most családi okok miatt nem tudom vállalni. 42 éves vagyok, van két gyermekem, már nem hinném, hogy szülnék, így az orvosom szerint a megoldás a méh kivétele lenne.

Sajnálom, hogy te is ezzel küzdesz, a 7 cm már nagyon nagy. Én abban bízom, hogy a változó korral a mióma csökken, olvastam ilyet. Jó lenne, mert nem akarok kés alá feküdni, de az utóbbi hónapokban főleg a görcsös hasfajas és az erős sötétpiros köztivérzések gyakoriak lettek.

2023. szept. 5. 09:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Miomara javasoljak a progeszteron tartalmu fogamzasgatlot, spriralt, vagy injekciot. En nem mertem vallalni, mert mar 3 cm-es mioma es a fejfajas mint mellekhatas megijesztett. A vicc, en tenyleg kivetettem volna a mehem, de ot maganorvos, es angol egeszsegugy orvosai beszeltek ellene. Ki szeretne igy mutetet.

Kivanom, oldodjon meg valahogy neked is.

2023. szept. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Viszont a kivetel kis vagassal is megoldhato, kerdezo, ha csak a mehtestet kell kivenni.

Nekem tiz evvel elotte mehszajam konizaltak, es azt mondtak, illene az egeszet kivenni. En ebbe meg azert nem megyek bele, mert ha rendben van a mehszajam es nem tert vissza a HPV, akkor nem akarom kiszedeteni csak a protokoll miatt az egeszet.

Kulonben csak a mehtest, kisebb mutet huvely valtozatlan.

2023. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Nálam semmilyen gyógyszeres kezelés nem merült fel, az orvos rögtön a műtétet mondta csak. Állítólag csak a méhet venné ki, de úgy hallottam hosszú a felépülés egy ilyen operációból. Szóval még hezitalok és reménykedem benne, hogy a változókor alatt csökken kicsit a mióma mérete.

Kívánom mindenkinek én is a legjobb megoldást a miómaval kapcsolatban, kert ha nagy vagy rossz helyen van sok bajt tud okozni.

2023. szept. 7. 05:19
 6/8 anonim válasza:
25 éves vagyok, nekem már két korty vizet nem tudok meginni, folyamatosan barna alvadékos vér jön belölem. Az orvosom fél évig "krónikus bakteriális fertőzésre" fogta...
2023. szept. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
60%
Valaki tud tanácsot adni nagyon megköszönném, apám alkoholista és ver, orvoshoz is hosszas trükk és verés árán jutottam el,.mert "piszok a pi...ját akarja mutogatni, mert viszket".
2023. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6/7-es nagyon sajnálom a helyzetedet. Ha ilyen panaszaid vannak, mindenképpen orvoshoz kell eljutnod. De valaki olyanhoz, aki nem kezel félre.
2023. szept. 25. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!