Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Késik a menstruációm, vagy...

Késik a menstruációm, vagy valami más gond van?

Figyelt kérdés

Több hónapig volt bakteriális fertőzésem, ami miatt 2szer is jártam nőgyógyásznál, mert az első kúp, amit felírt, gyenge volt.

Másodjára 2 kúpot írt fel, illetve 2 gyógyszert, a gyógyszerek közül az egyiket 3, a másikat 5 napig kellett szednem. Kúpok közül az egyik a fertőzés miatt kellett, azt 10 napig esténként mindig felkellett raknom, illetve a másik kúp az egy hüvelyflóra helyreállító volt, azt 7 napig kellett, most hagytam abba, 3-4 napja. Tegnap este volt fehéres, vagy inkább tojásfehérje színű folyásom. Szagtalan, illetve nyúlós volt, és ez állítólag akkor van, mikor ovuláció van. Nekem az ovulációm az kb másfél hete lehetett, ezt írja az alkalmazás. Elvileg lehet folyás menzesz előtt is, de az krémes nekem pedig nyúlós. Nekem most kell majd megjönnie, az alkalmazás azt írja, 12-18 között esedékesebb.

már 2 hónapja jól jött meg, pont akkor, amikor kellett, 9.én, illetve 8.án. Így most 30-40 naposak a ciklusaim.

Illetve ovuláció idején együtt voltam a barátommal, védekeztünk és utána meg is néztük, hogy lett e bármi baja az óvszernek, de nem. Ettől független, pár napja eléggé stresszes vagyok, hogy de mi van, ha mégis, stb, és, hogy miért is nem jön meg 9én, ha az utolsó kettő hónapban jól jött meg…

Lehet ez a “csúszás” a kúpok, gyógyszerek miatt?

Vagy esetleg stressz?

Vagy esetleg valami más?


Kicsit tanácstalan vagyok, sajnos nincs olyan ember, akivel ezt megtudnám beszélni, anyukám nincs, így talán picit tapasztalatlan is vagyok, mert még igazából suliban sem volt erről szó, így bármi amit tudok az netről van, és ott pedig sokszor írnak butaságokat is. egyébként mostanában mérem a hőmet is, bár ez nem tudom mennyire befolyásoló tényező, 35.1-35.9 között szokott lenni. Illetve még egyik nap égett a hasam, fejem fájt. Bár mostanában kicsit betegeskedek is, fáj a torkom, ami még talán késleltetheti a menstruációmat.



2023. szept. 10. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokminden miatt késhet.
2023. szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az alkalmazás csak tippeli az ovulációdat, valószínűleg nem akkor volt. LH teszttel és hőmérőzéssel tudod otthon megállapítani, mikor lehetett körülbelül az ovuláció.


Sajnos nem jól méred a hődet, vagy ha mégis, a 36,2 alatti hőmérséklet pajzsmirigy problémára utalhat.


Így hőmérőzöl, betartasz minden szabályt?


Reggel kell hőt mérni, digitális hőmérővel (2 tizedesig mérjen, az nagyon fontos!), szájban, minimum 3-5 óra alvás után, 2-5 percig mérve, ugyanabban az időpontban szükséges mérni, még ágyban fekve.


Igen tudom, túl sok szabály, macerának tűnik, nekem sem a kedvencem, de pár hónapja csinálom, így megismerve kicsit jobban a testem, a ciklusom.


Érdemes az éjjeli szekrényre készíteni a hőmérőt, felébredsz/szól az ébresztő, szájba beteszed a hőmérőt, vársz pár percet. Elvileg várni kell 2-5 percet, nem elég a sípolásig, kicsit tovább tartsd bent a szádban. Utána felírod a számot, mondjuk egy alkalmazásba, pl. Fertility Friend.


Az első nap, amikor kezded a mérést, a menstruációd napja, az lesz az alaphőd. A ciklus alatt ingadozik a hő, hullámzik, mindenkinek kicsit más, nem vagyunk egyformák :) Az átlagnak ovuláció napján leesik a hő pár tizedet, majd másnap megemelkedik.


Pl. nekem alaphő ebben a hónapban 36,2 volt, utána ovulációig mozgott egy 36,3-36,5 tartományban. Ovuláció feltételezett napján leesett a hő, majd másnap megemelkedett, és onnantól napokon magas is maradt.


Hőmérőzés röviden összefoglalva: az ovulációt utólag igazolja, felmegy a hő, miután megtörtént az ovuláció. Tehát nem jóslás, nem előre mondja meg, mikor van az ovuláció.

2023. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, késhet a menstruáció sok mindentől, gyógyszerek, stressz, betegség. Ha jól értem, nálad mind szerepet játszhat.


A ciklus hossza egyébként változó, 24-36 nap között normális.


Nem vagyunk gépek, az is rendben van, ha évente 1-1 alkalommal hosszabb/rövidebb a ciklus, vagy egyszer-egyszer kimarad teljesen a menstruáció.


Akkor kell orvoshoz fordulni, ha rendszeresek a problémák, például 40 napos a ciklusod hónapok óta, vagy erős fájdalommal jár a menstruáció, vagy fertőzésre gyanakszol stb.

2023. szept. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2es válaszolónak: egyszer mértem 35.1et, akkor elég rosszul voltam, fájt a fejem illetve a gyomrom is égett. mostanában fentebb ugrott, 35.5 körül szokott lenni, pontosan nem tudom megmondani, még eddig soha nem írtam magamnak. tegnap este emlékszem, hogy 35.9 volt.

mostmár majd mérni fogom rendszeresen és feljegyzem.


akkor valószínű, hogy a stressz miatt nem jött meg eddig, már tényleg napok óta nagyon stresszes voltam, de ezek megnyugtattak. meg hát ha az ovuláció is most következett be, akkor még kicsit később fog megjönni. köszönöm mindenkinek. :)

2023. szept. 10. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!