Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ugye a fogalmazásgátlót úgy...

Ugye a fogalmazásgátlót úgy kell szedni, hogy 3 hétig, utána egy hét szünet, amíg levérzel. De ha nekem 3-4 nap csak a mensim, akkor meddig kell szünetet tartani majd?

Figyelt kérdés
Oké, a doki elmondja majd, de felmerült a kérdés, hogy akinek nem 1 hétig van, mint általában, az hogy működik.
2023. szept. 10. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Álltalában senkinek nem egy hétig tart (biológián lehet kéne figyelni mielőtt elkezded a nemi életet).

Az ilyen emberek miatt van kialakítva olyan fogamzásgátló, amiben 3 hétig a gyógyszert, 1 hétig pedig a "vitamint" szeded

2023. szept. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De akkor miért egy hétig kell szünetet tartani? 3 nap alatt levérzek, utána mi véd?
2023. szept. 10. 13:21
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

"Levérzek"

Inkább ne élj nemi életet, ha még a rendes életben is hiányosságok vannak. Például az agyban, ami igencsak kellene az élethez.

2023. szept. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló nem úgy véd, hogy azon a napon véd, amikor beszeded. Több féle is van

Kérd meg a dokit, hogy magyarázza el, hogy hogyan működik.

De alapvetően ha nem bízol benne, akkor el se kezdd szedni, hanem óvszer.

2023. szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
interneten minden gyógyszerhez megtalálod hogy kell szedni, és egyébként szedés után kb 1 hónappal már igazodik hozzá a menstruációd, de ha mondjuk túl kevés ideig van meg, esetleg túl sokáig-vagy nem is rendesen menstruálsz azt inkább kezeltesd mielőtt még jobban összekavarod a hormonjaidat
2023. szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tokmindegy meddig verzel, a 7 napos szunetben is ved. De a mostani menstruaciod egyebkent se relevans, mivel egy mesterseges ciklust hoz letre a gyogyszer, szoval kicsit mashogy lesz a megvonasos verzesed is. Az is lehet, 5 napig fog tartani, de az is lehet, hogy csak 1 napig.

De igazabol halal mindegy meddig tart, a szunet utan el kell kezdened az uj levelet. Nem korabban, nem kesobb, hanem ha letelt a 7 nap.


Egyebkent en olyat is szedtem, amirol az elso beszel. Asszem az enyemnek Rezia volt a neve (fu mar ezer eve, lehet ez a marka mar nem is letezik) folyamatosan kellett szedni, tehat szunet nem volt, de a levelen az utolso par tabletta mar nem hormonos volt. Nekem ez igy tok jo volt,szerintem erdemes lenne inkabb ilyesmit kerned az orvostol,igy nem fogsz belezavarodni. Csak szeded es kesz.

2023. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, így már értem.
2023. szept. 10. 13:50
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerű. Meg kell jegyezni a "kezdőnapot". Az első szemet kedden vetted be? Hétfőn lesz a huszonegyedik.megint kedden az első szūneti nap, következő kedden az új levél kezdő napja.

Van is olyan nőgyógyász, aki rákérdez, hogy mi a kezdőnapod.

2023. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!
2023. szept. 10. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!