Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet a fogamzásgátlótól...

Lehet a fogamzásgátlótól lettem rosszul?

Figyelt kérdés

Kb egy évig szedtem a Samba nevű gyógyszert,de az orvosom tanácsára átváltottam Gestomix-re, ebből még csak a második levelet kezdtem el, nem volt semmilyen vérzés vagy más tünet csak valamelyik este amikor bevettem rá 1-2 órára hányingerem lett, hőhullámom volt és szédültem és amikor úgy éreztem, hogy már jobb megint előjött a hányinger és el is ájultam.Nagyon megijedtem,mert előtte semmi bajom nem volt, ettem is szóval azért se lehetett.Persze elfogok menni a dokihoz,és mindig bevettem a gyógyszert, szóval elvileg nem lehetek terhes.

A másik, hogy nem tudom, az mennyire baj hogy folyadék nélkül vettem be?!


2010. okt. 17. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

én a helyedben azonnal csinálnék egy terhességi tesztet és elmennék az ügyeletes orvoshoz is...


amúgy a betegtájékoztatóban is benne van, hogy ilyenkor azonnal orvos, mert trombózisveszély lehet...


Hagyja abba a Gestomix szedését és azonnal keresse fel kezelőorvosát, ha a trombózis lehetséges jeleit tapasztalja, mint amilyen:

- súlyos fájdalom és /vagy duzzadás az egyik lábon

- súlyos, hirtelen jelentkező mellkasi fájdalom, ami esetleg a bal karba sugárzik

- hirtelen légszomj

- hirtelen köhögés nyilvánvaló ok nélkül

- bármilyen szokatlan, súlyos vagy tartós fejfájás vagy a migrénes roham súlyosbodása

- részleges vagy teljes vakság vagy kettős látás

- beszédnehézség vagy beszédképtelenség

- szédülés vagy ájulásérzés

- gyengeség, furcsa érzés vagy zsibbadás a test egy részén

2010. okt. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ.De tényleg rendszeresen szedtem, én úgy tudom akkor nagyon kicsi az esélye.Már nincs semmi bajom, csak az volt a furcsa hogy eddig meg semmilyen mellékhatása nem volt.Remélem nem vagyok terhes, 20évesen nem lenne jó :S
2010. okt. 17. 10:33
 3/3 anonim ***** válasza:
terhes is lehetsz, de én inkább a trombózisveszély miatt aggódnék a helyedben, tényleg keresd fel a dokit azonnal és hagyd abba a gyógyszert
2010. okt. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!