Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagytam 6 év után a...

Abbahagytam 6 év után a fogamzásgátló tabletta szedését és újra előjönnek a pattanások/aknék, mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés

Nem fogamzásgátlás miatt, hanem a csúnya bőröm miatt kezdtem el szedni, szép is lett tőle a bőröm, de nemrég abba kellett hagynom a folyamatos és erős fejfájás miatt. Azóta kezdenek visszajönni a pattanások, kezd elcsúnyulni a bőröm (arc+test is). Van valakinek tapasztalata ebben?

24 éves lány



2023. szept. 13. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Vérkép, hormonpanel.

Egészséges étkezés.

Allergiateszt.

2023. szept. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Valami gond lehet a hormonokkal.

Lehet, hogy a gyógyszer csak elnyomta a tüneteket, de az ok nem szűnt meg.

2023. szept. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
A fogamzásgátló tabletta nem fog segíteni az ilyesmin. Csak a látszatot változtatja meg, de belül minden ugyanolyan pocsék lesz. Már bocs. Endokrinológushoz kellett volna menni 6 éve, nem fogamzásgátló tablettát szedni.
2023. szept. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Hormon vizsgálat + cukorterheléses vizsgálat.

Én PCOS és inzulin rezisztenciára gondolnék.

Mi előbb nézesd meg és kezeltesd, mert sajnos meddőséghez vezethet.

Nálam sajnos így derült ki.

Írnak gyógyszert ha szükséges, sok mozgás (nem megerőltető edzés hanem test átmozgatás) Egészséges ételek, cukor kerülése. Nagyon fontos a stressz kizárása is az elétedből.

Ha sokat kávézol vegyél visszább belőle.

Sok magvas étel, tojás. Teljeskiőrlésű pékáruk, liszt.


Nekem ezek segítettek helyre rázódni.


Az arcomon pedig ami segített:

Messziről elkerültem a vegyi anyagokat, a drágábbnál drágább kence ficéket, mert csak még rosszabb lett tőle.


Reggel-Este ( De a legjobb többször napközben is) Meleg vízzel kitágítod a pórusokat, Sima szappan/tusfürdővel habosodásig dörzsölöd a kezeddel, majd HIDEG vízzel leöblíted ami össze húzza a pórusokat.


Nekem egyedül ez javított az arcomon.

2023. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyógyszert kell szedni, hanem elmenni hormonizsgálatra, allergiatesztre és pl bőrgyógyászhoz.


Öcsémnek ritka ronda volt az arca, aztán a bőrgyógyász írt fel neki rendes kikeverendő arclemosót, meg krémet, az elég szépen helyrerakta.

2023. szept. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Szedjed a gatlot!
2023. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyász vagy endokrinológus inkább első körben?
2023. szept. 13. 17:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Én inkább nőgyógyászt keresnék fel, ő tud elküldeni hormon vizsgálatra.

Nem akarok hülyeséget mondani, lehet hogy a bőrgyógyász is (Abban nincsen tapasztalatom)

#4

2023. szept. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Endokrinológus
2023. szept. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!