Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális vagy terhes vagyok?...

Normális vagy terhes vagyok? 3 hónapja szedek fogamzás gátlót. Eddig 5-7 napig tartott a vérzésem, sok volt és görcsöltem. Most ebben a hónapban viszont 3,5 nap volt, alig fájt és sokkal kevesebb is.

Figyelt kérdés
2023. szept. 14. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Inkàbb mostanra beàllt a gyògyszertôl a normàlis ûtembe a menstruàciòd.
2023. szept. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hormonok elnyomása miatt változott. Megvonásos vérzésed van.

Nem tudom az okát, hogy partner miatt kezdted e el szedni vagy más...

És nem is akarlak kioktatni, de ha megfogadsz egy tanácsot akkor olvasd el :)

Szóval, nekem is rettentő fájdalmas volt minden hónapban és rengeteg volt..

Az akkori még gyerek orvosom 16 évesen fog.gátlót írt fel, hogy majd az elnyomja és enyhíti a többi tünetet is..pattanásosodás stb.

Én sajnos hittem neki és elkezdtem szedni, 10 évig szedtem.

Azthittem milyen jó, mert tényleg megszüntette a problémát.

Hát nem... Csak elnyomta..

A nem megfelelő gyógyszer miatt rengetegszer cisztáim alakultak ki, a mellemben daganatot okozott, híztam-fogytam folyamatosan, nem kis kilókat.

Így ez miatt is részben, meg elhatároztuk hogy babát szeretnénk, így abba hagytam 10 év után.

A baba nem jött egyhamar, gondoltam hogy biztos ki kell ürülnie a szervezetemből, vagy még nem tisztult ki teljesen stb. Vártam.

2 évig vártam. Két év után elmentem orvoshoz, hogy elmondjam neki nem sikerül, valami nem lesz rendben.

Vizsgálták a férjemet, nála minden rendben. Következtem én.

Nehezen de kiderült, hogy a hormonháztartásomat olyan szinten felborította a gyógyszer, hogy szinte nem lehet gyerekem. Vagy ha sikerül is nagyon nehéz lesz..

Kialakított nem egy betegséget ami vonja maga után a többit. Cukros lettem, ami már elkezdett rá menni a szívemre is.


Nem megijeszteni akarlak, de ha ezt valaki nekem is elmondta volna, akkor hálás lettem volna, mert most nem itt tartanék.

Olvass utána több helyen is és úgy döntsd el, hogy továbbra is szeretnéd e szedni, mert teljesen tönkre teszi a hormonjaidat.

Tényleg nem rossz indulatból, csak egy tanácsképp írtam, ha megfogadod meg, ha nem akkor nem.

2023. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség elején lehet kisebb vérzés amit néha a nők összekevernek egy rövidebb mensivel és emiatt nem veszik észre, hogy terhesek, de mivel fogamzásgátlót szedsz, a terhességnek nagyon kicsi az esélye szerintem.
2023. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha előírásszerűen szeded, nem volt hányás, nem maradt ki tabletta, nem szedtél pl. antibiotikumot mellé, akkor szinte biztos, hogy nem vagy terhes. Ha nagyon aggódsz csinálj egy tesztet.


Megvonásos vérzés van a szedése alatt, általában rövidebb, enyhébb, mint a normál menstruáció, pl. ezért írják fel lusta, lelkiismeretlen orvosok sajnos gyakran kivizsgálás nélkül erős, fájdalmas menstruáció esetén, pedig csak elfedi az alaproblémát. Bár a 2-es esete nem általános, remélhetőleg törént nálad kivizsgálás, mielőtt az orvos bármit felírt (hormonvizsgálat, UH stb.).

2023. szept. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!