Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztalt valaki hasonlót?...

Tapasztalt valaki hasonlót? Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


32 éves vagyok. A fogamzásgátló előtt 28-32 napos ciklusaim voltak 5 napos vérzéssel. Amikor gyógyszert írattam, a mensi naptáram alapján azt mondta az orvos, hogy minden rendben a ciklusommal. A vérzéseim nyilván gyengültek, az orvos azt mondta, ez normális.

Tavaly ősszel abbahagytam a fogamzásgátlót és a 2. hónapban teherbe estem. Sajnos, sosem volt szívhang, ezért a 10. héten, februárban megműtöttek. Minden rendben zajlott, 30 napra rá megjött, de csak 3 napig tartott. A 6 hetes kontrollon, ami kb. középidőben volt, az orvos ezt normálisnak ítélte, valamint normális alakú méhet látott, 8mm-es méhnyálkahártyát mért és normális alakú és méretű petefészkeket látott. 2 hónap türelmi időt javasolt, ezt mi kicsit megtoldottuk, mert volt egy 37 napos ciklusom, amit anomáliának ítéltem, és szerettem volna, ha minden rendbe jön, illetve felújítunk, ami elég stresszes. A vérzéseim egyébként kb. 5 naposak maradtak.

Az augusztusi menstruációm megjött időben, de a megszokotthoz képest rövid volt, csak 3 napos+3 nap pecsételés, és a mennyiségét is kevesebbnek láttam. A szeptemberi is megjött 32 napra, és úgy tűnik, ez is 3 napos lesz, a mennyiségét nem tudom megállapítani, mert furcsa módon akkor távozik a nagy része, amikor WC-re megyek.

Hozzátenném, hogy szedek várandósvitamint már tavaly ősz óta, illetve sokat idegeskedek, de ez korábban nem befolyásolta a vérzésemet, nem gondolnám, hogy éppen most kezdene hatással lenni rá, bár minden lehetséges.


A kérdésem az lenne, hogy tapasztalt-e valaki hasonlót és ha igen, mit mondott az orvos, továbbá véleményetek és tapasztalataitok szerint mikor érdemes ezzel orvoshoz fordulni, és a ciklus kb. mely szakaszában érdemes vizsgálatra menni, hogy lásson valami érdemlegeset.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. szept. 15. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Változhatott a ciklusod a fogamzásgátló miatt, változhatott a műtét miatt, változhatott a stressz miatt. Én még várnék pár hónapot, addigra látni fogod, hogy ez az új "rendszer" nálad (hosszabb ciklus, rövidebb, gyengébb vérzés) vagy lesznek további ingadozások (nyilván ha nincs más tünet). Rákszűrésed mikor esedékes?
2023. szept. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Januárban volt, mindent rendben találtak.

Az orvosom ugyan ezt mondta, mint te, de kíváncsi voltam, hogy hasonló helyzetben másnak javasolt-e mást az orvosa, esetleg azonnal berendelte vizsgálatokra, mert olvastam már egymásnak homlokegyenesen ellent mondó orvosi véleményeket is.

2023. szept. 17. 11:42
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom foglalkoztat-e még a téma, de azért szeretnélek megnyugtatni hogy minden rendben van.

A menstruációs ciklusodat rengeteg dolog befolyásolja, még az is hogy élsz-e nemi életet vagy sem. Egy fogamzásgátló teljesen megbolygatja a hormonháztartásod akkor is ha éppen most kezded el szedni és akkor is ha most hagyod abba. Egynémelyik fogamzásgátlónak hosszabb idő amíg kiürül a szervezetből, természetesen ez is befolyásoló tényező ahogy a baba és a műtét is.

A stressz (főleg ha folyamatos és intenzív) nagy mértékben változtatja a menstruációdat is, nem csak a türelmedet. :)


Én azt tanácsolnám ebben az esetben, hogy egy picikét fókuszálj magadra és az egészségedre. Nem csodaszerekre gondolok, rengeteg étel és ital van ami segíti a méhed "gyógyulását". Fordulj orvoshoz ha rendszertelen, fájdalmas, elváltozásokat tapasztalsz stb. (Természetesen ha téged megnyugtat menj minden hónapban, hisz fontos az egészségünk ugyebár.)


Mozogj sokat (elég napi 30 perc séta), próbáld ki a meditációt, a lényeg hogy nyugodt legyél és ne görcsöld túl az apró és teljesen megmagyarázható helyzeteket. :)

2023. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as, nagyjából mindennel egyetértek, amit írtál, kivéve ezt: "Egynémelyik fogamzásgátlónak hosszabb idő amíg kiürül a szervezetből," - max. 48-72 órán belül kiürül a hormontartalom, amit a fogamzásgátlóval beviszel (ha más nem, gondolj arra, hogy ellenkező esetben nem kellene kiegészítő védekezés ha pl. kimaradt egy szem). 1-es voltam.
2023. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!