Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek? Van valaki, aki...

Mit tegyek? Van valaki, aki tapasztalt hasonló tüneteket és tanácsolna valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit hosszú lesz. Legalább két éve állnak fenn emésztési problémáim. Eleinte a nagyon erős puffadással kezdődött, majd sűrűbben székrekedés, ilyesmi. Előző nyáron méginkább bedurvult, aztán szeptember vége felé egy alkalommal csak nyák jött ki, semmi más. Ez ijesztő volt, elmentem gasztroenterológushoz, aki elküldött laktózt, glutént, chront nézni, de mind negatív lett. Pár nappal később egy pici kukacot láttam mozogni a székletemen, cérnagilisztaféleséget. Ezután 1 db vermox, két héttel rá mégegy. A puffadás nem szűnt meg, ellenben egyre többször lett hasmenésem, de azt hittem, hogy a férgesség elmúlt. Decemberben újra láttam egy ugyanilyen pici kukacot mozogni, a maradék vermoxokat beszedtem. (Természetesen nem egyszerre). Februárban két széklettenyésztésem volt, kétszer is vizsgáltak protozont, férget, mind negatív lett, amit nem értek. Erre pár héttel megint megjelentek az apró kukacok, ekkor egyszerre többet is láttam. Irattunk fel vermoxot, de vszeg szarul szedtem, mert a haziorvost nem értük el, csak az asszisztensét,akit személyesen ismerünk, na ő írta fel. Már csak egy darab van, két hét telt el minden új dózis között. A székletem nagyon durván nyákos, de ez már több hónapja fenn áll, puffadok, sokszor van hasmenésem. próbálkoztam diétával, a cukrot és a lisztet alapból kerülöm, de ettem rengeteg fokhagymát, kurkumát, napraforgómagot, almaecetet, stb. Most is fura dolgok vannak a székletemben, nyák is, de ilyen borzasztóan vékony fehéres, pár miliméteres valamik is, de nem mozognak, meg semmi. Az lehetséges, hogy még mindig nem múlt el? Amit kihagytam, hogy nem viszket/viszketést soha a végbélnyílásnál, értelemszerűen így nem vakarom magam, tehát nem áll fent a visszafertozes veszélye,a higiéniára pedig extrán figyelek. Lehet, hogy ez nem is cérnagiliszta, hanem valami nagyobb/más?

Mi tévő legyek? Olyan elkeserítő az egész, borzasztó a komfortérzetem. 18L



2021. máj. 7. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Van kutya vagy macska a lakásban?
2021. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy nincs. Hetente egyszer átmegyek egy ismerősömhöz, ahol két kutya van, őket szoktam simogatni. De a kutyákkal télen találkoztam először, és a problémám előtte kezdődött.
2021. máj. 7. 20:02
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem kérj új vizsgálatot és olyan mintát vigyél amiben konkrétan ott vannak a férgek, az mindegy, hogy élnek v nem. Sajnos jobb ötletem nincs. Ha kapsz új gyógyszert és végre megszabadultál a férgektől akkor a bélflórádat is rendbe kell tenni, erre is kérdezz rá ha maguktól nem írnák fel semmit. Jobbulást kívánok.
2021. máj. 8. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak 1 szem vermoxot kell szedni! Be kell szedni egy dobozzal, majd 2 hét múlva mégeggyel. Nekem elmulasztotta. Nálom volt szúró érzés végbélnél, mozoktak a cérnagiliszták. A vérben magasabb egy érték, ha férges vagy eosinophil szám. Állítólag a diófalevél tea is féreghajtó
2021. júl. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg a gilisztaűző varádics főzete brutálisan kihajtja, viszont mérgező, vigyázni kell vele.
2021. júl. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!