Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen fogamzásgátló módszert...

Milyen fogamzásgátló módszert ajánlotok, amiben kevés a hormon (vagy egyálatalán nincs) de folyamatos védelmet biztosít?

Figyelt kérdés

Valószínűleg ismernem kellene az alternatívákat, de olyan rég nem alkalmaztam ilyesmit, hogy nem vagyok tisztában a legujjabb, és legjobb módszerekkel.

13 éve vagyok ugyanis a férjemmel, akivel eleinte szedtem tablettát, de aztán abbahagytam, mert nálam libidócsökkenést és folyamatos hüvelygombát okozott. Azóta már van 1 gyermekem, és nem sokára érkezik a második. Amikor nem akartunk babát, óvszerrel, naptármódszerrel és megszakítással védekeztünk (nyilván mindezt csak azért tehettük meg mert az első előtt is és a második előtt is úgy voltunk vele, hogy ha jönne nem lenne gond). De végülis mindkettő akkor fogant, amikor az volt a cél, szóval beváltak a modszerek. De nyilván 35 éves fejjel rudom, hogy ez nem életbiztosítás, és mivel biztosan tudjuk, hogy több gyermeket nem szeretnénk vállalni, így megbízható megoldásokról szeretnék tájékozódni, ami lehetőleg nem okoz hormonális gondokat (vagy libidó csökkenest) meg egyéb kellemetlenségeket. Legjobb lenne hormonmentes megoldás, nem tudom ilyen létezik-e?


Nyilván beszélek majd nögyógyásszal, de az a tapasztalatom, hogy a gyakorlatból sokkal több információt be lehet gyűjteni.

Köszi előre is!


2023. szept. 15. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Óvszer vagy külföldön elkötés.
2023. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1.-nél a pont.
2023. szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
24%
Réz spirál.
2023. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az óvszer eléggé megbízhaó. Nem tinédszerek vagytok, hogy azzal szórakozzatok, "csak egy kicsit tette be, aztán óvszert húzott".

Ha nincs valami alapbetegség, amit segít kordában tartani, akkor a fogamzásgátló tabletta nem feltétlenül indokolt. Viszont vannak orvosok, akik az injekciós megoldást támogatják. Szóval bármilyen javaslatot kapsz, végül az orvos fog dönteni.

2023. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem. Én pedig valami spiralra gondoltam, nem ismerek ilyesmit és azt hittem van olyan ami viszonylag kevesebb hormontartalmu. Ki tudja, egyenlore nem olvastam utána.

Nem hinnèm, hogy indokolt lenne a fogamzásgàtló, mert teljesen rendben van a cikusom alapból.

Igen, nem vagyunk tinik, és nincs bajom az óvszerrel, de azt reméltem kapok komfortosabb tippeket. De ha ez van, ez van :)

Elkötettetést kicsit drasztikusnak gondolom. És felesleges műtét,al akkor inkàbb az óvszer. De köszi!

2023. szept. 15. 15:56
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

"azt reméltem kapok komfortosabb tippeket"

. Ja, csak egy orvoshoz se mehetsz oda úgy, hogy "jó, napot, felírná ezt a fogamzásgátlót nekem? Jókat hallottam róla Gyakorin"

2023. szept. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Koton
2023. szept. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Többféle spirál létezik, a nőgyógyász fog tudni segíteni. Vagy külföldön végzendő művi meddővé tétel, de annak szép ára lesz.
2023. szept. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam hasonló paraméterekkel, igényekkel a hormonos spirált. Sajnos nagyon nem vált be,(az egyik probléma épp a havonta visszatérő gomba volt) pedig nagyon dicsérik. A simát pedig nem szerettem volna, mert állítólag erősíti a vérzést és nekem alapból is elég erős. Végül a hüvelygyűrű lett az ami bevált. Igaz, hogy ez is hormonos, de szerencsére ezzel nincs problémám, mellékhatást sem tapasztalok. (Plusz nagyon felüdülés, hogy lecsökkentette a vérzést. 1 nap kicsit erősebb, akkor van is minimális görcsölés, aztán a többi semmi, mindennel együtt 4-5 nap alatt letudom) Amíg nem mondja az orvos, hogy nem ajánlna a korom miatt, addig nálam marad ez a módszer.
2023. szept. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Spirál mellett nagyobb a teherbeesés kockázata, mint óvszer esetében, szóval azért azzal óvatosan bánnék.


Védőnőként dolgozom, nem egy kismama érkezik hozzánk, hogy spirállal "védekeztek" és mégis pozit tesztelt :(

2023. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!