Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen vizsgálatokra és hova...

Milyen vizsgálatokra és hova menjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap voltam nőgyógyásznál, az ultrahangon ciszták látszottak, így felmerült a pcos.

Maganban voltam, azt mondta, hogy hormonvizsgálatra csak állami nőgyógyász tud elküldeni.

Fogalmam sincs, hogy hova forduljak, a háziorvos azt mondta, a magán doki is be tud utalni.

Illetve IR-t is ki kellene vizsgálni, de ezt sem mondta, hogy hol. Illetve diétával kapcsolatban endokrinologust vagy dietetikus kell keresni? Tudnátok segíteni?

Köszönöm!


25N


2023. szept. 22. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
TB-s vizsgálatokra magánorvos nem adhat beutalót. Vagy kivizsgáltatsz mindent magánban vagy megpróbálod a TB-s orvosokkal kivizsgáltatni amit hajlandóak.
2023. szept. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmész a jelenlegi leletetted állami helyre és ad a többi helyre beutalót.
2023. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mármint a háziorvoshoz, sztk-ba vagy nőgyógyászhoz?
2023. szept. 22. 12:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahol tb-s nőgyógyász rendel. Ez a legtöbb helyen járó szakambulanciát jelent, tehát sztk.
2023. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanez volt, a magándoki nem adott beutalót mert akkor minden labor vizsgálat fizetős lett volna. Én bejelentkeztem sztk-ba nőgyógyászhoz és ő adott beutalót a vérvételre. Nekem is látszanak ciszták, de a vérvétel kimutatta hogy nincs IR és pcos sem, de a mensim továbbra is rendszertelen (korábban pedig rendszeres volt) úgyhogy megyek vissza még egyszer nőgyógyászhoz, szeretnék utána járni, hogy a pajzsmirigyemmel lehet-e a gond. Kitartást neked is, gyorsan jelentkezz be állami nőgyógyászhoz.
2023. szept. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a választ!

Akkor kerek időpontot állami nogyogyaszhoz, de több hónapos várólista van :( engem nem zavar, ha maganba kell menni, csak minél hamarabb vizsgaljanak meg.

Antidepresszánst szettem, ugyanabban a hónapban kezdődött a rendszertelen menstruacio, mióta letettem, rendesen jön meg, de ugye ott vannak a cisztak…

Ha minden lelet megvan, utána a nogyogyaszhoz kell majd visszamenni ?

2023. szept. 23. 18:00
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Magánba elég, ha egy papírcetlire felírja a magánorvosod, hogy mikor miket nézess meg, nem kell beutaló.
2023. szept. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Felírta, hogy miket nézéssek meg, de nem tudom, melyik vizsgálat hova tartozik, melyik területre.
2023. szept. 23. 21:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hormonvizsgálat: ahogy a doki felírta, adod a véred a magánlaborba. IR-t endokrinológus szakorvos vizsgál, amiatt is kellhet majd laborba menned. Dietetikust akkor érdemes felkeresni, ha több ok miatt is speciális a diétád.
2023. szept. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És ha megvan minden lelet, a hormon vizsgálat és a vércukorszint mérés, akkor csak menjek majd vissza a nőgyógyászhoz és ő megállapítja, hogy PCOS vagy nem?
2023. szept. 24. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!