Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem látta a doktornő...

Miért nem látta a doktornő ezt egy cisztának 1,5 éve hanem ovulációnak?

Figyelt kérdés

A bal OV: 4,6 × 3,1 cm

A Jobb OV: 2,6 × 2,6 cm

Hètfői adatok.


Felment a hőm, éreztem h szúr a bal felem, ergo peteérésem volt ma elvileg. PCOt lát mindkét petefeszkemben. 1,5 eve ugyanezekre a méretekre azt mondta h csak ovulálok. Igen, ritka a ciklus 21. Napján ovulálni, nem is tartotta talán elképzelhetőnek. De azt olvastam tőbb sàrgatest is lehet egyszerre egy női szervezetben, ez csak PCO gyanúját veti fel.


Kell vérvétel, elég ideges vagyok most, mert nagyon nehéz ezzel a betegséggel élni, pedig szinte minden 2. Nőnek van. :(



2023. szept. 27. 00:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

"Miért nem látta a doktornő ezt egy cisztának 1,5 éve hanem ovulációnak?"


Szerinted ezt a fórumot mágusok vagy gondolatolvasók olvassák akik belelátnak az orvosod elméjébe és meg tudják mondani az egzakt választ, hogy miért látta ovulációnak a cisztát vagy mégis mi az értelme a kérdésednek?

2023. szept. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azóta jobb gépet használ, a ciklusod más szakaszában mentél hozzá, akkor nem volt még ott/nem volt látható, igazából bármi lehet
2023. szept. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ugyanúgy a 20. Napon mentem. :( Lehet inkább a jobb gépre szavazok, de ez a méret hatalmas és nagyon fáj is most sajnos. :(


1 nem hiába vagy 2 ponton ezzel a stílussal!

2023. szept. 27. 00:55
 4/18 anonim ***** válasza:
11%

Senkit nem érdekel a teljesen felesleges nyafogásod. Kérdést pedig tanulj meg értelmesen feltenni, mert a panaszáradaton kívül semmi köze a leírásodnak az eredeti kérdéshez. Az 1. hozzászólónak teljesen jók a szakmai meglátásai, adtan is neki a zöld kezet.


-Prof. Dr. Beles

2023. szept. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Persze jogod van a válaszokra véleményt formálni, a kérdést te tetted fel, de sajnos 1-esnek igaza van. Nem tudhatjuk, hogy ki mit miért nem vett észre, mert ha pl. ovulációs időszakban volt anno UH vizsgálat, akkor nehezen lehet elkülöníteni.
2023. szept. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5-ös, te legalább normális hangnemben válaszoltál! És hasznos választ adtál! :) Legközelebb elmegyek olyankor, amikor nem ovulálok, muszáj lesz amúgy is. Nyilván honnan tudhattam volna,hogy ez ennyire nehez. De azóta utánaolvastam ennek a magán doktornőnek, hogy sajnos nem valami jó orvos. :/ Legközelebb lehet máshoz megyek.
2023. szept. 27. 08:47
 7/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hát én azt mondom, hogyha valami miatt valaki nem szimpatikus, akkor másikat kell keresni. Egyébként nem neked kellene ezt tudni, hanem meg kellett volna mondani mikor hogyan érdemes ultrahang vizsgálatra menni.
2023. szept. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezen mégis mi a hatalmas méret? A jét petefészked mérete van leírva, cisztáról szó sincs, és a petefészkeid mérete meg normális. Nem is értem ezt a zagyvaságot.
2023. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

PCO jellegű, az volt odaírva az OV méret mellé. Mutatta a cisztaszerű képleteket is nekem a képernyőn. Illetve most sem értem, miért kell bunkónak lenni, ha elolvastad volna az előzményeket kaptam már hasznos választ és nem is ovuláció idején kell menni petefészket nézetni...nem tudhattam! Volt olyan oldal, ahol a 4,6 cmt nagynak írták, nem kéne ekkora legyen, kb. 4 cm alattinak. Kicsit olvastam utána, megijedtem egy picit. :(


És ha nem tudod értelmezni, sajnálom, ciklus 21. Napján volt az UH vizsgálatom, a doki szerint ez nem ovuláció ilyenkor már, hanem egy igazi policiszta gyanús képlet. De kb. Nem is érdekelte, h az előző ciklusom 37 napos volt, és a peteérésem is későn szokott lenni. Érzem a peteérésem, legalább 3-4 tünet alapján. Ilyen a magas hő és az egyértelmű hasi fájdalom, na meg rengeteg folyásom van és folyton rámásznék a páromra... de nyilván van, aki nem érzi, hogy mikor van neki vagy csak semmit sem tud a termékenységről, mert ez nem alap tudás én is sokat olvastam utána. Egyszer elmentem államiba több havi közti vérzéssel, kb. Kiröhögött a doki. Azt sem mondta el, h ez az ovuláció jele lehet de azota nincs vele gondom. Szóval igencsak jogosan vagyunk mérgesek mi nők a hiányos orvosi ellátás okán. Nagyon kevés jó orvos van. Magánban se sok!


De ha ez segít a dokimnak most, jövő hónapban veszek ovulációs teszteket szívesen.

2023. szept. 27. 10:48
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hú akkor most én is a "hülyék" táborát fogom erősíteni, de nem értem itt a hisztit. Tudod mi az a PCOS? Ha ez lenne a bajod, akkor tele lenne mindkét petefészked tüszőkkel amik olyan mennyiségű hormont termelnének, hogy az egész ciklusod fel lenne borulva és mellesleg ovulaciod sem nagyon lenne. Emellett egy csomó más problémád is lenne , mint pl a szőrösödés, erős vérzés, vagy épp ki-kimaradó menstruáció, általában együtt jár az inzulin rezisztenciàval ez a kép is. Szerintem menj el egy endokrinológushoz, ő meg fogja neked mondani, mi a szitu. Legalábbis nekem ő adott választ a kérdéseimre és sokat segített a 180g-os szénhidrát diétàban is, ugyanis a PCOS-es cisztàkat a szénhidrát táplálja, így mivel gyógyítani nem lehet ezt a betegséget, így marad a diéta, úgy kb a változó korig. Nekem bevált és spontán össze is jött a diéta hatására a babám, aki előtte évekig nem akart a PCOS miatt.
2023. okt. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!