Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Életet megkeserítő premenstruá...

Életet megkeserítő premenstruációs tünetek ellen?

Figyelt kérdés

Nagyon korán, már a ciklusom 18-20. napján elkezdődik a puffadás, vízvisszatartás, lelassult anyagcsere, hangulatingadozás, ami mostanra olyan mértékeket öltött, hogy megkeseríti az életemet, folyamatosan rosszul érzem magam a bőrömben és ez megy a 28-30.napig. Persze melléje az utolsó napokban társul még random vízleverős hányinger, falásroham, hasmenés, hisztiroham, mellfeszülés stb. Majd rettenetesen erős mensi.

Amiket szedek alapjáraton: C,D vitamin, kálcium-magnézium, barátcserje, lizin, articsóka, béta-karotin, B6, B12, rhodiola, tea: citromfű, csalán, hibiszkusz, amla por, zellerlé, +bio porok nehézfém kivezetésre

Most próbáltam progeszteronos krémet, de az sem segített enyhíteni a tüneteken.

Valakinek bármk tippje? Kezdek kicsit elkeseredni, hogy semmi sem segít.



2023. okt. 2. 05:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
8%
Nekem petefészek ciszta miatt rémálom a menzesz, folyamatosan magzatpózban remegve hányom végig azt az 1 hetet. Mindent is próbáltam, de sajnos csak egyetlen gyógynövény segített ténylegesen, ami elviselhetővé tompítja a fájdalmat. Viszont jelenleg nem legális itthon, így nem reklámoznám. Pedig parkinsontól rákig mindenre is jó.
2023. okt. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
66%
barátcserje! nekem bejött. van sima gyógynövényes verzió meg a premens tabletta alapja is ez. akár együtt is lehet őket szedni. 1-2 hét alatt már szebb az élet.
2023. okt. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk ennyi szar helyett egy fogamzásgátló megoldaná a bajod.
2023. okt. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
59%
Ne szedj ennyi mindent, pláne hogy hatása sincs. Az Aviva torna nekem sokat segített, pedig csak az alapokat tanultam meg a neten át. Orvosnak mondtad ezeket a panaszaidat?
2023. okt. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
40%

Talán az a baj azzal ha sok mindent szedsz hogy elfelejzed őket rendszeresen használni.

Sokan nem jól használják a progeszteron krémet. Vagy nem megfelelő adagban, vagy a rossz napokon, akkor is kifelejtve a napokat. Hogyan használod?

A barátcserjéből hány mg-ot szedsz naponta? Ha kihagysz pár szemet meglrt elfelejted akkor semmit nem ér az egész, mert bizonyos mg alatt nem hat. Legalább 100 mg-ot nyugodtan be lehet szedni, de többet is.

2023. okt. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
33%
Nekem endometriózis okozza a kínokat. Orvos làtott màr?
2023. okt. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Orvos nem mondott semmit a fogamzásgátlón kívül, amit semmiképp nem szeretnék szedni. De ajánlom a 3.kommentelőnek, hogy még csak véletlenül se szaporodjon.

Barátcserjéből minden nap szedek, ciklus első felében 1 kapszulát (400mg) majd a második felében napi 2-t.

Progeszteront még csak most próbálgattan ebben a hónapban a megadottak szerint a peteérést követően.

2023. okt. 2. 19:36
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
És miért nem akarsz semmiképp? Gondolom teletömték a fejed félhülyeségekkel.
2023. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
29%

A tüneteid fele-harmada nálam is fennáll. Mármint én sokat puffadok, de tüszőrepedéstől fogva mégtöbbet, luteálisban van mellfájdalom és ingerlékenyebb, érzékenyebb vagyok, nyugodt élethelyzetben szinte semmi mentális tünet, de eleve feszült élethelyzetben megsokszorozza az idegességemet. Menzesz alatt semmi extra, csak 3-szor kell Advil (ha este jön meg, este, köv nap reggel, este, ha reggel jön meg reggel és este, köv nap reggel) és ennyi, amúgy majdnem elfeledkezem róla. Mindig ugyanúgy sportolok is vele, sőt olykor tamponnal úszom is. :D Barnázás van a végén, ami állítólag prog. hiány.


Lényegében tinikorom óta van ez (a puff. nem annyira, de azt rontja az antibiotikumozás, a reflux stb) és pl. tavaly is full negatív hüvelyi ultrahangom volt.


A belgyógyászom legutóbb riogatott az endometriózissal, de elég sok egészségügyi problémám van és nem annyira akarom ezt is kivizsgáltatni, mert úgyse akarok gyereket, de jelenleg szingli is vagyok.



Szerintem a barátcserjét a Premens tablettában szedd.



Nekem aktuális kínom, hogy a nagyfokú stressz (pl amitől le is betegszem) felborítja a menzeszt, most is fel volt borulva, egy hónapon belül helyrejött, szerintem a tabletta segített.



Szerintem se szedd a fogamzásgátlót, ha nem muszáj. Sok veszélye lehet és mégiscsak hormonos belenyúlás a szervezet működésébe. Én például öröklötten magas koleszterines vagyok és az összes orvos, aki valamiért megnézte a laborjaimat, elmondta, hogy azért nem kell még koleszteringyógyszer, mert véd az ösztrogén. Erre állítsam le a ciklusomat tablettával.



De ha szeretnél gyereket valaha, pláne, ha a közeljövőben, akkor lehet nem hagynám annyiban a helyedben.


Premens tablettával kúra (de kúra csak!), minél egészségesebb életmód, sport, minőségi, lehetőleg hosszú alvás és ne hagyd annyiban, ha gyereket szeretnél majd.

2023. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm 9. kommentelő a válaszod, ki fogom próbálni a Premens tablettát. :)


Kedves 8.: nem szeretném a testem mérgezni + trombózis hajlam van a családban, de remélem te szeded mindenképp.

2023. okt. 2. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!