Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Császár metszés közbeni méh...

Császár metszés közbeni méh eltávolítás?

Figyelt kérdés
Mai nap volt a 3. trimeszteri ultrahang, mely során az a diagnózis született, hogy valószínűleg belenőtt a lepény a méhfalba. Hétfőn kell mennem a kórházba további vizsgálatra. Akinek (sajnos) van tapasztalata a témában, leírná, hogy mire számíthatok? Tudom, hogy hétfőn megtudok mindent, de szeretnék egy kis biztatást és ha bekövetkezik a méh kivétele, milyen befolyással lesz a további életemre azon kívül, hogy nem lehet több gyermekem? Köszönöm szépen ha válaszoltok.

2023. okt. 27. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én ugyan férfi vagyok, de nőgyógyászati műtéteknél is közreműködő aneszteziológusként némi rálátásom van a dologra.

Ezért szeretnélek megnyugtatni, hogy ha a placenta praevia a diagnózis, az a méhlepény rendellenes tapadását jelenti, amely különféle formákban fordulhat elő (a lokalizációt tekintve a méhszájhoz képest).

Minden 200. terhességre jut 1, és a totális placenta praevia ezen esetek szerencsére csak 20 százalékában fordul elő (ez szakkönyvi adat).

És valóban, általában a harmadik trimeszterben jelentkeznek a tünetek kisebb-nagyobb vérzések formájában, ami miatt felmerül a gyanú, melyet ultrahang vizsgálat tud megerősíteni, mivel azonban a terhesség egy dinamikus folyamat, a pontos lokalizációt általában a terhesség második felében lehet megállapítani.

Én szeretnélek bíztatni, hogy elég ritka az, hogy méheltávolításra kerüljön sor, sőt, a spontán hüvelyi szülés is engedhető olyan esetekben, ha a pl. a lepény a méhszáj széli részén tapad.

Általánosságban a nagy veszélyt a “nagyvérzésveszély” jelenti, tehát ami sokkos állapot kialakulásával fenyeget, ekkor azonnal császármetszést kell végezni, sajnos, ha ez a terhesség abban a korai fázisában történik, amikor a baba még életképtelen, tulajdonképpen terhességmegszakítás történik vitális indikációval, de még ekkor sem jelent feltétlen méheltávolítást is. Ma már ez csak akkor szükséges feltétlen ez esetben, ha a vérzés uralhatatlan, és magát a vérzésforrást el kell távolítani.

Én azonban bíznék abban, hogy a fent említett statisztikai adatok alapján, ha egyáltalán ilyen diagnózisod van, akkor a kedvezőbb variáció áll fenn, ami szoros megfigyeléssel és kímélettel (meg persze szerencsével), kedvező kimenetellel végződik. Kitartást és sok erőt kívánok, bizakodjunk!

2023. okt. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a támogatást, bíztatást.

Sajnos már a 20.hét óta teljesen fedi a lepény a méhszájat. A kezelőorvosom már akkor is felkészített, hogy nagy valószínűséggel az onnan már nem is megy el és igaza lett. 😔 A program császár már borítékolható volt a terhesség felénél, legalábbis nem biztatott, hogy meg fogom tudni szülni a babát hüvelyi úton. Van már egy nagy fiam, aki szintén császár metszéssel született, így nem is féltem igazán egészen idáig. Most vagyok a 31.hétben. A lelet sem túl rózsás. A méhfal elvékonyodott, hátsó részén erősen varixos.

2023. okt. 28. 08:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyi pozitívum volt, hogy mivel tarztottam a kímélő életmódot, idáig végig vittük úgy, hogy nem volt sem vérzés, sem pedig görcs, tehát jóformán panaszmentes volt a terhességem, pedig már a koraszülésre is felkészítettek. Nem sok minden van a neten Placenta incretáról és valóban 1-2%-ban fordul elő. Nagyon remélem, hogy igazad lesz kedves első hozzászóló és tényleg köszönöm a biztatást. 😊
2023. okt. 28. 08:38
 4/5 A kérdező kommentje:
Ami a legfontosabb, hogy a baba szerencsére nagyon is jól van, szépen fejlődik, majdnem 2kg már becsült súlya. Nagyon félek attól, hogy a placenta rendellenessége miatt előbb meg fognak műteni, mivel azt olvastam, amit írtál is, hogy ilyen esetben akár a 34. héten is műthetnek a nagy fokú vérveszteség elkerülése végett. Pedig jó helyen van még ott, ahol lennie kell, de miattam koraszülött lenne 😔
2023. okt. 28. 08:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen kora szülötte lenne, de nagyok az esélyei itt kint. Ha ikrek és nem ikrek, akkor is bármi veszélyes van császár lesz 36 hét előtt. Inkább éljen a baba, mint hogy meg halljon. Nem lesz bajotok, de ki húzod baj nélkül végig.
2023. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!