Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Roaccutan kuráról mi a vélemén...

Roaccutan kuráról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Aknés az arcom, ezt a kurát + fog gátlót ajánlott az orvos. Mondta, hogy muszáj, hogy szép legyen. Nem akartam fog gátlót, soha nem is szedtem de mondta, hogy nagyon fonotos lenne.

Valamint olvastam a Roaccutan mellékhatásai (fejfájás, láz, rosszullét) ez mindenkinek így van?


2023. okt. 30. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

15 éves korom körül végig csináltam egy ilyen kúrát. Szerencsére ilyen mellékhatás nem volt. Viszont ami mindenkinél előjön az a bőr szárazság és érzékenység (könnyen leégsz, ezért nyár elejére végére kell érjen a kúra) Pár évre rendbe tette a bőröm és utána se tért vissza olyan erősen a pattanásosság, mint akkor volt. Most közel 40 vagyok és ez az alkat maradt, 1-1 pattanás most is előjön az arcomon, de ez semmi a 13-15 éves kori állapothoz képest.

Nekem fog. gátlót nem kelett szednem, mert nem éltem nemi életet. De bizonyítottan nagyon magzat károsító hatása van, ezért nem szabad semmiképp sem teherbe esni a szedés alatt.

2023. okt. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jelenleg nem tervezek teherbe esni

De nekem azt mondta az orvos hogy akkor is kell a fog.gátló mert azzal hatásosabb. (soha nem is szedtem csak óvszert használunk)

Plusz írt éjszakai +nappali krémeket ami 15.000 Ft és nem nagy tubos

Szóval elég drága

Maga a konzultáció is 25.000 Ft volt de a gyógyszer még nem írta ki majd csak akkor ha letelik az 1 hónap a fog. Gátló szedése után

2023. okt. 31. 12:19
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem kell fogamzásgátló. Miért kéne..? Azzal a problémát nem oldják meg, csak a tüneteket (és a nemi ciklust, főleg a peteérést) nyomják el.


Úgy látom az orvosod nem biztos a dolgában (a primer terápia hatékonyságát illetően)

2023. nov. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az orvos 20+ éve van a szakmában. Egy elég komoly magán rendelőbe mentem nem csak úgy összevissza.

Annak a gyógyszernek amit nekem fel fog írni súlyos magzatkárosító hatása van és muszáj hogy felírja.

Akkor is ha nem tervezek gyereket jelenleg...

Te honnan is tudnád jobban mint ő?!

Miért kérdőjelezed meg a szakmai tudását?!

2023. nov. 1. 16:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Fiatalon szedtem, gyönyörűen rendbe tette az aknémat, sőt lehámlasztotta a bőrömet, így a lyukak, hegek is eltűntek.
2023. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom én mennyire számítok fiatalnak.

28 vagyok.

Tudom hamarabb kelett volna mennem, de nem volt pénzem sem senki olyan melettem aki javasolta volna....

2023. nov. 2. 14:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is kb akkoriban szedtem. Fiatal voltam, mert most 47 vagyok:))
2023. nov. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Remélem nekem is bevállik.

Sok negatív tapasztalatot is olvastam vagyis mellékhatást hozzá de örülnék nagyon ha szép lenne az arcom

2023. nov. 2. 16:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt mellékhatás és nagyon klasszul hatott - sok sikert hozzá Neked is!
2023. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ezt örömmel olvasom.

Nagyon bízom benne.

Köszönöm szépen.

2023. nov. 2. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!