Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szednétek a helyemben fogamzás...

Szednétek a helyemben fogamzásgátlót csak pattanásos bőr miatt?

Figyelt kérdés

Pattanásos bőr miatt a bőrgyógyászom elküldött nőgyógyászhoz, mert szerinte csak fogamzásgátlóval lehet orvosolni a problémát, mivel kevés az ösztrogén a szervezetemben. Azt is mondta, hogy a fogamzásgátlót viszont szünet nélkül kell szednem, folyamatosan, ameddig csak lehet. Amiket olvastam az alapján, akkor durván 40 éves koromig.

Nagyon csúnya a hátam és az arcom oldala, viszont borzalmas dolgokat olvastam a fogamzásgátlókról és nem szeretnék szedni. Szükségem sincs rá, mivel egyedülálló vagyok épp, de minden eddigi kapcsolatomban működött az óvszeres védekezés, sőt sokszor a fiúk ragaszkodtak hozzá.

Ilyen helyzetben ti mit tennétek? Bármi hasonló tapasztalat? Külső krém, vagy bármilyen gyógyszer, ami segített nektek? (Roaccutanon már túl vagyok, 2 évig szép volt a bőröm, de most kezdődik előről.)

22L



2021. jan. 29. 13:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
Ne szedd azt ajánlom.Menj el inkább egy bőrgyógyászhoz.Nekem is így jött rendbe a bőröm.Felírta a Roacuttan nevű gyógyszert és gyönyörűen rendbe hozta a bőröm.Arra figyelj hogy míg ezt szeded ne ess teherbe mert magzatkárosító hatású.Mi egyéb módon védekeztünk és nem vettem be egy szem fogamzásgátlót sem,Isten őrizz
2021. jan. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
87%
Én se szedném csak emiatt. Vannak még gyógyszerek rá, esetleg menj el másik bőrgyógyászhoz, hátha mond egy jobb alternatívát.
2021. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Első sorban én azt mondanám, hogy menj el más bőrgyógyászokhoz. Akár 4-5-öt is keress fel, mert a fogamzásgátlóval nem megoldod, hanem elnyomod a problémát.


Mindezen túl van ismerősöm, akinek szintén a bőre miatt ajánlották a fogamzásgátlót, de nem javította meg. Ennek ellenére megszerette a gyógyszert és szedi azóta is, de a bőrét nagyon alapos rutinnal és arcápolással tudta csak rendbe szedni. Azt viszont nem hiszem, hogy ha durva pattanásaid vannak, akkor neked is segítene egy jó rutin.


Nekem pl. fogamzásgátló szedése óta nincs pattanásom, ez tény. De tele van miteszerrel a bőröm.

2021. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én védekezés miatt szedem, nem pattanás miatt de az én bőrömön semmit sem javított a fogamzásgátló
2021. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%

Ha túl vagy a Roacuttan kúrán akkor kérj másikat az is beválhat.Van egy hasonló gyógyszer nem jut eszembe a neve de megkeresem az is jó nagyon.Nem olvastam el figyelmesen a kérdést bocs.

#1-es voltam

2021. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Ezt kifejezetten bőrgyógyásszal és egy nőgyógyásszal kell megbeszélni, nem az Internettel.
2021. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%

6-os:

Tanácsot kérhet, meg talán tapasztalatokról is fog hallani.


Egyébként van a Facebookon egy Skincare Junkie nevű csoport, én nagyon ajánlom.

2021. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Miteszereim is vannak meg pattanások is.

Roaccutan kúrát meg lehet ismételni? Nekem másodszorra elvetette az orvosom. Az ilyen típusú gyógyszerek hatnak később/második alkalommal is? Hosszabb távú hatása lesz? (Nyilván 2 évente nem szedhetem azért.)

2021. jan. 29. 13:32
 9/26 anonim ***** válasza:
65%
Sotret a gyógyszer neve meg van👍👍Azt is kaptam és jó volt.Ugyanaz szinte mint a Roacuttan amúgy de egy próbát megérne.Vagy újra Roacuttan mást nem tudsz ellene tenni mert az otthoni praktikáktól vagy vény nélkül kapható dolgoktól pl.Acneminum tabletta nem fog helyre jönni mert az Acne Conglobata ami nekem volt nem reagált semmi másra csak és kizárólag az Isotretinoinra.
2021. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
52%

Engem sajnos rábeszéltek a fogamzásgátlóra a bőröm miatt még kb 15 évesen. Igaz nem a legerősebbet kaptam, de szerintem nem volt normális dolog ilyen fiatalként egyáltalán kitalálnia az orvosoknak, főleg, hogy fiúkkal szinte beszélni sem beszéltem, nemhogy kapcsolatom lett volna velük...

Ha visszapörgethetném az időt akkor biztos nem engedném, de akkor még túl fiatal voltam a dolgokhoz és nem voltam teljesen tisztába a többi lehetőséggel. Amint abbahagytam a szedését visszajöttek a bőrproblémáim, de később kialakítottam egy arcápolási rutint és odafigyelek az étrendemre és így szerencsére megszűnt a problémám.

2021. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!