Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fog.gátlót mikor kell...

A fog.gátlót mikor kell elkezdeni szedni?

Figyelt kérdés
Még sosem szedtem, de ha jól tudom aznap kell elkezdeni amikor megjön? vagy nem ?
2023. okt. 31. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Ha félsz, hogy terhes leszel.
2023. okt. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De nem ez volt a kérdés.

Nem félek. Nem is amiatt kell szednem.

Hanem az, hogy ha fel van írva (és nem az hogy miért van felírva)

Onnantól kezdve mikor kell elkezdeni szedni.

2023. okt. 31. 18:16
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
A menstruáció első napján kell elkezdeni. De célszerű a szedés előtt elolvasni és értelmezni a betegtájékoztatót. Minden le van írva benne.
2023. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon kedves tőled de mivel még nincs nálam nem tudomk mit elolvasni.

Ha lenne evidens lenne hogy kiolvasom a betegtájékoztatóból.....

2023. nov. 1. 16:27
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A neten 30 másodperc alatt lehet megkeresni bármelyik fogamzásgátló betegtájékoztatóját, azt tudod olvasgatni és értelmezni, amíg nem váltod ki a gyógyszert.
2023. nov. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik lesz felírva és úgy tudom nem mind egyforma
2023. nov. 1. 17:51
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
De akkor mi honnan tudjuk, hogy mikor kell elkezdened? :D Igen, általában a menstruáció első napján ajánlott elkezdeni szedni, akkor vagy azonnal vagy az első hét után védettséget ad. A legtöbb tablettát lehet a ciklus, vagyis a menstruáció első napjaiban is elkezdeni, de akkor általában egész hónapban kell kiegészítő védekezés is mellé. Ha parás vagy, akkor is ajánlok az első hónapban kiegészítő védekezést mellé. De simán lehet, hogy létezik olyan, amit másként kell szedni. MAJD ha már biztos, hogy kaphatsz és az is meg van, hogy melyiket, akkor majd olvass utána.
2023. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hogyhogy honnan?! :D

Arra voltam kíváncsi, hogy általánosságban mikor szokták elkezdeni, mivel én még nem szedtem, csak mintha úgy hallottam volna 1x, hogy a menstruáció 1.napjától, ami nekem még 3 hét és egy másik gyógyszert ahhoz kell igazítani.

Nőgyógyászhoz is 3 hét múlva van időpontom. Ezért megkérdeztem, hogy mikortól szokás elkezdeni. Nem hiszem, hogy ez akkora nagy dolog.

Nem a védekezés miatt kell nekem, hanem azért mert fogok kapni egy gyógyszer (pattanásos arc miatt) amit csak úgy írnak fel ha a fog.gátlót szedem minimum 1 hónapja. ezért érdekelt, hogy kb azt mikor fogom tudni elkezdeni szedni és biztos h felfogják írni , mert a másik gyógyszer mellé muszáj szedni

2023. nov. 1. 19:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Huh én erre biztosan nem szedném. Aztán pár év múlva teljesen megborul majd a ciklusod, ha abbahagyod... :/
2023. nov. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ja biztos nem szednéd???

Szerinted milyen minden nap úgy felkelni hogy merő pattanás az arcod???

Minden nap azzal indítani h alapozó, korrektor, púder?

Csak tudja a dolgát.

Nem 1 embernek írta fel.

Miért borulna meg?

Fél évig szedem aztán nem. És ? Más is csinált már ilyet, nem én lennék az első a történelemben.

Engem már baromi idegesít hogy nem merek emberek közé menni, nincs önbizalmam azért mert csúnya az arcom, egyébként meg tök szép lehetne, de nem az.

2023. nov. 2. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!