Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Eseményutáni tablettától...

Eseményutáni tablettától megjöhet hamarabb a menstruációm?

Figyelt kérdés
6 nappal hamarabb jött meg a menstruációm, de azt olvastam, hogy inkább késést okozhat. Nem állt még be a menstruációm, mindig késik, de van, hogy naptár szerint jön meg napra pontosan. Történt már valakivel ilyen?
2023. okt. 31. 22:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Ma 1 hete vettem be a gyógyszert, tegnap jött meg
2023. okt. 31. 22:18
 2/7 anonim ***** válasza:

Az esemény utáni tabletta egy óriási hormonbomba, aminek a célja hogy kipucolja a méhedet (értsd: esély se legyen teherbe esni). Általános mellékhatása, hogy teljesen összezavarja a ciklust. Nem véletlen, hogy nem szeretik felírni az orvosok, csak ha tényleg nagyon muszáj.

Teljesen normális, ha nincs most rendben a ciklusod. Sőt, az lenne meglepő, ha rendben lenne.

2023. okt. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, csak nagyon felek attol, hogy ez inkabb beagyazodasi verzes
2023. okt. 31. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Oké. Ezeket miért nem a nőgyógyásszal vitatod meg?

Nem tudjuk, aktus után mennyivel vetted be a gyógyszert. Nincs lehetőségünk megvizsgálni. Nem tudunk semmi előzetes vagy jelenlegi körülményt. Egy orvos biztosan többet tudna mondani.


Egyébként ha nagyon félsz a teherbeeséstől, csinálj tesztet. Beágyazódást követő 72 órában már ki tudja mutatni a terhességet egy jó minőségű teszt.

2023. okt. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A nogyogyaszom most az unnepek miatt szabadsagon van 😅
2023. okt. 31. 22:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát inkább előbb jöjjön meg, nem mint nekem szülés után 3 hónappal... 😒
2023. nov. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért 1 hetes "terhességet", az orvos se lát oda kár menni.

A beagyazodas pár csepp, esetleg barnás folt.

Ha pont olyat tapasztalsz, mint amikor meg szokott jönni (piros, élénk, sok) akkor az megjött.

Ha időben vetted be és nem csak pecsételsz, nem kell izgulni.

2023. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!