Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogyni szertnék 20kg Milyen...

Fruzsica kérdése:

Fogyni szertnék 20kg Milyen torna jó? Hamar kifáradok, otthoni tornát irjatok. 168cm,85kg,Nő,27éves vagyok. Igazából nem sokat eszek egy nap Reggeli szendvics Ebéd amit fözők Pl. Rántotthús,pörkölt olyan romásan 😁 Inkább este eszek .

Figyelt kérdés
2023. okt. 31. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Láboskavarás.

Zsírosbödön emelés.

2023. okt. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem az étrendeden kell változtatni,sajnos nem értek nagyon hozzá én sem, de valószínű ,hogy el kellene hagyni a kenyeret, tésztát
2023. okt. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1 es te húzzál inenn a francba

2 es köszönöm

2023. okt. 31. 23:18
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem a tornával fogsz fogyni, hanem megfelelő étrenddel. Naplózd egy hétig, hogy miből mennyit eszel hozzávalók szintjén, abból pedig kiszámolod mennyi kalóriát viszel be. Utána megnézed mennyi lenne számodra a súlytartáshoz megfelelő kalóriamennyiség, abból levonsz egy maximum 400-at, megkapod egy nap mennyit kell bevinned egy normális ütemű fogyáshoz. Végül pedig mivel nem önsanyargatni akarod magad, meg fogyókúrázni, a jelenlegi étrendedhez igazítva megnézed melyik étkezésből mennyit kell lecsípned akár adagban, akár a tányér összetételét megváltoztatnod, természetesen figyelve, hogy a szénhidrát, zsír, fehérje arány normális maradjon.


Írtad, hogy hamar kifulladsz. A szív és érrendszered fejlesztéséhez ajánlatos lenne valami kardiós mozgást találni, amit szeretsz, de fogyni azzal nem fogsz. Fél órányi futással, ami nem bántásképp, de jelenleg elképzelhetetlen, elégetnél úgy 1 kiflinyi energiát, tehát fogyás szempontjából értelmetlen.

2023. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem köszi
2023. okt. 31. 23:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy lefogyj, kevesebb kalóriát kell bevinned, mint amit elhasználsz. A divatdiéták is mind ezt próbálják elérni, csak nem mondják ki. Sajnos ha 85 kg vagy, akkor nem igaz, hogy keveset eszel. Biztosan többet, mint amire szükséged van. Észrevétlenül, apránként felgyűlik a felesleg.


Lehet úgy, hogy valami programmmal vagy füzetben számolod, mennyit viszel be, és van egy napi limit (a neten talász kalóriaszükséglet kalkulátort). Vagy megpróbálsz "csak úgy" kevesebbet enni, érzésre. Nyilván ez kevésbé biztos módszer. Mindkét esetben segít, ha sok olyasmit eszel, ami viszonylag jól telít, és ahhoz képest kevesebb kalória. Hüvelyesek nagyon jók, a zöldségek (kivéve krumpli), zabpehely. A magas fehérje bevitel is segít, ez nem csak húsból lehetséges, az említett hüvelyesekben sok van, túró, tojás, sajtok (óvatosan, mert zsíros is), de a csirkeaprólék, szív, máj, zúza is jó, nem kell a színhúshoz ragaszkodni. A zsír nem ellenség, de érdemes megfigyelni, hogy azonos fehérjebevitel mellett melyik után éhezel meg később: ha ugyanannyi kalóriát zsírosabb vagy kevésbé zsíros ételből viszel be.


Ami a sportot illeti, az étkezéshez képest minimális a kalóriacsökkentés, amit elérhetsz általa. Hacsak nincs extrém sok isőd rá. Ha van biciklid, használd minél többet. Gyalogolj minél többet. Otthoni tornát találsz az interneten videókon. A legtöbb túlsúlyos embernek rossz a tartása, szerintem a legjobban azzal jársz, ha tartásjavító tornát keresel. Kezdetben nyugdíjasoknak szántat, aztán lehet nehezebbet, ha belejössz. Ugyanis ha egyenesen állsz, kevésbé látványos a plusz súly, úgy fog tűnni, mintha fogytál volna.

2023. nov. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon érdekel, tudom érzékeltetni veled hogy a torna egymagában miért nevetségesen kevés a 20kg lefogyasztásához (főleg egy kezdő hobbisportoló életében, aki nyilván nem és nem is fog a sportból élni)


Viszont ha elhiszed akkor csak annyit mondok: Nem. Az nem elég. Energiadeficitbe kell kerülnöd. Ez 2 módon megy


1) Ha tiszta vízen kívül semmit nem viszel be (Ekkor a felhasználás biztos több lesz a bevitelnél, de ezt nem ajánlom)

2) Csak egy kicsivel viszel be kevesebb kalóriát, mint amit felhasználsz. Konkrétan számolod az elfogyasztott ételek+italok energiatartalmát. Mindig, mindent. Én a helyedben elfelejteném az olajban/zsírban sült dolgokat. Szóval rántotthús és sültkrumpli azonnal kiesik.


Mennyi idő alatt akarsz 20kg-ot fogyni?

2023. nov. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!