Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhességi cukor 2 órás...

Terhességi cukor 2 órás eredményem 7 (éhgyomri 4,7). Ezzel van teendő vagy nem kell vele foglalkozni? Orvoshoz jövő héten megyek csak addig is érdekelne más tapasztalata.

Figyelt kérdés
16 hetes várandós vagyok és a korom miatt ezen a héten mennem kellett cukor terhelés vizsgálatra. Az éhgyomri cukrom 4,7 a 2 órás pedig 7. Orvoshoz jövő héten megyek viszont addig is érdekelne, hogy ezzel az eredménnyel vajon kell e diétázni? Tudnátok adni nekem tanácsot ezzel kapcsolatban? Köszönöm előre is 🌷

2023. nov. 1. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem terhességi cukorbetegség.

Viszont minden terhesnek javasolt a kiegyensúlyozott, a finomított szénhidrátok helyett összetett szénhidrátokat tartalmazó diéta, föggetlenül attól, hogy nincs kimutatott terhességi cukorbetegségük.

Nem kell számolnod a szénhidrátot, de nézd meg, hogy miket eszel.

24. héten pedig ismételni kell a terhelést.

2023. nov. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem rossz eredmény
2023. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugodtam, hogy nem rossz az eredmény. Igyekszem minél tápanyag dúsabb ételeket enni de akkor ezek szerint nem kell lemondanom néha egy kakaós csigáról sem. :-)
2023. nov. 1. 20:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont a határon van és a terhesség előtehaladtával jellemzően romlik az érték. Én óvatos lennék azzal a kakaós csigával. Vagy legalább ne reggel, este edd, hanem tízóraira, uzsonnára és tényleg nagyon ritkán.
nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lett volna megnézetni a 60 perceset is, mert lehet, hogy az jóval 7 fölött volt.
nov. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon (meg amúgy a legtöbb európai országban) protokoll szerint 0 és 120 perces cukrot néznek, 60 perceset nem.

De ha néznek, az egy órásnál akkor se 7 a határ, hanem 10 amúgy.

Az 1 órásnak akkor van jelentősége, mikor már az ember diétázik és kontrollálja a vércukrát. Mert ugye normál esetben az ember nem eszik meg egy étkezésre 75 g finomított CH-t csak úgy, magában.


De egyébként célszerű lenne minden terhesnek odafigyelni a normális étkezésre, és nem kakaóscsigát reggelizni. Mert az akkor sem jó választás, ha amúgy nem cukorbeteg.

nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!