Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampont használni?

Tampont használni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Remélem jó kategóriába írom. 18 vagyok, és mindig betétet használtam. Holnap olyan helyre megyek, ahova a tampon jobb ötlet lenne, viszont olvastam erről a toxikus sokk szindrómáról, meg ilyesmik.. Ha csak egyszer használom 3-4 órára, és előtte rendesen kezet mosok, stb, akkor lehet bármi bajom?

Ha ilyen tekintetben “biztonságos”, akkor melyiket ajánljátok, illetve hogyan kéne úgy feltennem, hogy fent is maradjon?



2023. nov. 7. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha időben cserélsz nem lesz tőle semmi probléma :) A tampon nem a leg ajánlottabb verzió, de alkalom adtán abszolút biztonságos.

Igazaból nem számít melyik márkát használod, csak a méretre figyelj nyílván, mennyire erős a vérzésed.

Maga a tampon ha egyszer felteszed "fent is marad", az nem mozdul el. Az a lényege, hogy olyan mélyre tedd föl, hogy teljesen bent legyen ne lógjon ki, különben fájni fog mozgás közben. Valamint persze a zsinorból maradjon kint egy jó rész, hogy aztan ki tudd szedni. De a tampon dobozában is lesz róla utasítás képekkel.

2023. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztonságos. Ahogy írtad, előtte kezet mosol, aztán felhelyezed és ismét kezet mosol, majd pár óra után kiveszed. 3-4 óra teljesen oké, nem kell izgulnod miatta. Ha nem vészes a vérzésed, akkor egy mini tampon is elég lesz, de ha úgy nyugodtabb vagy, tegyél be egy normált.

Szűz vagy még?

Egyébként otthon tehetsz egy tampon próbát, hogy ne élesben kelljen kitalálnod, mit hogyan csinálj vele. Jobb először kényelmesen, ráérősen kitapasztalni. :)

A tampont a hüvely izmai szépen a helyén tartják, nem fog mocorogni benned, stabilan védeni fog addig a pár óráig, aztán a végén csak szépen kihúzod a zsinórnál fogva, némi wc-papírba csomagolva kidobod a szemetesbe és kezet mosol. Ennyi az egész. Nem is lehet érezni, hogy bent van, nem zavar egyáltalán. Annyira nyomd be, ameddig az ujjadal be tudod nyomni, az bőven elég lesz. A zsinór pedig ki fog lógni, úgyhogy nem kell izgulni, ki tudod majd húzni vele. :)

2023. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

húh, akkor nem lesz baj:D csak olvastam, hogy mindenféle kemikáliák meg vegyszer dolgok kioldódnak belőle, és abból baj lehet.. de akkor nem:)


Nem, nem vagyok szűz.. és mivel holnap tudok csak útbaejteni egy Dm-et, így a koliban kell élesben kipróbálnom :/ de talán ha olyan applikátorosat veszek akkor menni fog.


Ha az ujjammal tenném fel, akkor minél magasabbra toljam amíg megy? Az a cérnacucc tuti nem jön ki belőle, hogy utána magát a tampont se tudjam kihúzni?:D

2023. nov. 7. 21:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

(1 vagyok)

Hosszú távon tényleg nem ajánlott, és még a hüvelyt is kiszáríthatja, de egy alaklomtól egyáltalán nem kell aggódnod. :D

2023. nov. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
+ addig tedd amíg az ujjaiddal kényelmesen fel tudod tolni és nem lóg ki. A zsinór pedig nem, nem fog kijönni belőle, ne aggódj.
2023. nov. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A cérnacuccot érdemes finoman meghúzni, és körbe forgatni az elején. Akkor lesz a végén egy kis mélyedés, amibe beleillik az ujjad.

Nem egyenesen felfelé, hanem kicsit hátrafelé kell tolni úgy haminc fokban.

2023. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen biztonságos, itt például a Dm online shopján is olvashatsz róla:


[link]


Amikor kibontod a tampont a fóliából, akkor a zsinórját párszor húzd meg határozottan, így tudod ellenőrizni, hogy rendben van-e. Én kicsit ki szoktam tágítani a zsinóros végét, így könnyebb felhelyezni, jó irányba nyomni (nem minden hüvely nyílegyenes, sőt).

2023. nov. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

TSS-t azok kapnak, akik koszos kézzel dogdossák fel a tampont. MAGA a tampon nem okoz ilyesmit, mert szinte steril.

A nem jó higiénés körülmények, valamint a nem megfelelő időközönként történő cserélés - na, az igen.

2023. nov. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Én az elsővel kicsit vitatkoznék, szerintem igenis számít a márka. A legismertebb márka terméke a silk touch miatt könnyű felhelyezést biztosít, nem szúr, nem szárít. Én ezt a márkát ajánlom! (Tizenéve használok tampont, kipróbáltam sok más márkát is, az applikátorosat is, szerintem az pl. nagyon gagyi, gyorsan átázott.)
2023. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!