Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire jó ötlet tengerparton...

Mennyire jó ötlet tengerparton tampont használni?

Figyelt kérdés

Nyaralni megyek, és valószínűleg pont meg fog jönni az utolsó napokra. Nem szeretném kihagyni a fürdést, gondoltam a tampon használatra, egyébként még nem próbáltam. Úgy tudom,hogy ki kell cserélni miután kijövünk a vízből, ami elég nehéz lenne, mert a tengerparton nincs semmi wc, a hotel pedig 300 lépcsőzésre van.


Gondolkodtam azon is,hogy lehetne e valami módon elhalasztani, hogy később jöjjön meg?

Késő fogamzásgátlót szedni.


16/L



2023. júl. 9. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Használhatod, de tényleg érdemes kicserélni minden vizezés után. Ha bent hagyod, nagyon magas a fertőzés veszély. Nem tudsz megkérni valakit (anyukád, tesód, barát) hogy takarjon el a parton egy törölközővel, amíg cserélsz? Használt mehet egy nejlonzacsiban, aztán kidobod majd ha kuka közelben vagy.

Esetleg vehetsz egy intimkelyhet, bár azt meg meg kell tanulni használni, és 16 évesen lehet nem lenne túl nagy élmény. Nézz utána neten, ha szimpatikus, akkor minden drogériában tudsz venni (dm, rossmann, müller). Amúgy hosszú távon olcsóbb, higiénikusabb és praktikusabb mint a tampon. Meg kell tanulni használni és nagyon fontos fertőtleníteni minden menstrúáció előtt és után.

2023. júl. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Elhalasztatni semmiképpen sem tudnád.Nem is kell az ilyesmit.Nekem legutóbb pont Görögországi útra esett a menstruációm.Tampont használtam.Mondjuk a 2 elsö napon amikor erős a menstruációm nem fürödtem. 3 nap tamponnal simán. egy 2-3 órás strandolást kibírt nem cseréltem rögtön tampont mikor kijöttem a vízből.
2023. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elhalaszással kapcsolatban egyetértek a 2-essel, de a cserével kevésbé. Nyilván kibír egy tampon 2-3 órát, az a dolga. Itt az a probléma, hogy kapcsolatba krül a vízzel, bent hagyva a melegben megszaporodnak a kórokozók, ráadásul mentruáció alatt méginkább ki van téve ez a terület a fertőzéseknek.
2023. júl. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát jobb, mint szárnyasbetéttel... Mindenesetre ne ott próbáld ki, hanem "gyakorolj" előtte. Anno én 14 évesen nem tudtam a nyaraláson feltenni a tampont, csak szerencsétlenkedtem. Mivel az egész egy hetes nyaralás egy strandfürdőnél telt el, így számomra el volt rontva az egész. :(
2023. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Olyan nincs, hogy a strandon nincs wc, általaban mindenütt van bár, kávézó mosdóval. Meg hát ilyenkor nem vadstrandra kell menni, hanem úgy tervezni, hogy legyen mosdó. Azért nem olyan nagy logisztikai kihívás.
2023. júl. 10. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen jó ötlet.
2023. júl. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Valami wc csak van ott, vagy egy bár, étterem, aminek bemész a mosdójába.
2023. júl. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
66%
Strandsátorban, ülve, kicsit hátradőlve, törülköző/akármi alattad és a lábaidon. Oldalról strandtáska, stb. Legyen kéznél nem átlátszó zacsi, intim törlőkendő, kézfertőtlenítő. Senki nem fogja sem nézni, sem észrevenni. Jó nyaralást!
2023. júl. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!