Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Influenza ellni oltás (...

Anneee25 kérdése:

Influenza ellni oltás ( vaxygrip) első trimeszterben okozhat vetélést?

Figyelt kérdés

Rizikó csoportba tartozom a terhesség és a meglévő betegségeim miatt. Orvosom a vaxigripet ajanlja, ami a terhesség bármelyik trimeszterében felvehető, mellékhatások nélkül.

Mégis rettegek hogy árt a babának és elmehet miatta. Volt aki oltatott első trimeszterben?



nov. 19. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemigen lenne bajod, de ha ennyire félsz, inkább várd meg a harmadik hónap végét. A stressz ugyanis tényleg nem tesz jót.
nov. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Én sosem oltattam, gyerek nélkül sem, és egyszer kaptam el az influenzát egész életemben, tavaly, amikor már nem is tomboltak vírusok, ennyit erről. Szerintem nagy felelőtlenség pont terhesen oltakozni, amikor van erre bármely más éved.
nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó: Az influenza oltás szezonális, azért kell mindne évben felvenni, mert az éppen aktuális törzsre fejlesztik. Semmire nem megy idén azzal, ha tavaly oltatott.

És amúgy nem, nem okoz vetélést. Sem fejlődési rendellenességet, sem semmi más bajt.

De ha nem akarod, akkor ne adasd be oszt kész.

nov. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha az orvosod azt mondta, h biztonságos és itt meg Dr. Gyakori Jenő beírja, h nem az, akkor kinek fogsz hinni?
nov. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!