Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció idején nőgyógyásza...

Menstruáció idején nőgyógyászati vizsgálat? Hogy mondjam le?

Figyelt kérdés

Ma délutánra kaptam időpontot rákszűrésre, vizsgálatra és nem fix nap szokott megjönni hanem 21-24 között.

20.-a óta nagyon fáj a mellem, ami ilyenkor szokott. Attól tartok, hogyha épp ma addig megjön akkor nem tudok elmenni és mivel magán orvos azt nem csinálhatom, hogy fizetek most is meg majd kérek még 1 időpontot amikor kapok újat kb 1 hónap múlva. Nem mertem lemondani korábban, mert túl akartam lenni a vizsgálatom, de ha esetleg ma jönne meg akkor a rendelőt feltudom hívni és mit mondjak az aszisztensnek, hogy egészségügyi okok miatt nem megyek az időpontomra?

Kicsit tartok tőle, hogy pampogna, hogy miért most/ miért aznap mondom le.

Vagy részletezzem neki a telefonba, hogy pont megjött és nem tudok menni?

(Email-t is lehet írni de azt nem biztos, hogy olvassák az időpontomig, ha előtte írok nem sokkal)

Tartok tőle, amugy is van egy stílusa, hogy magyarázna, hogy akkor miért foglaltam le és veszem el mástól az időpontot......

Nem mintha köze lenne az asszisztensnek hozzá , ha nem megyek hogy miért

de ha úgy lesz csak kell jeleznem, hogy nem érkezek meg.

Nekik is megvan a tel számom biztos hívnának is, hogy hol vagyok.


nov. 22. 07:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el, hogy későbbre vártad, de megjött. Rákszűrést így nem tudnak csinálni.
nov. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oké

A telefonba az asszisztensnek mennyire ciki ha úgy adom elő hogy "megjött"?

Hogy lehet ezt szépen tálalni?

nov. 22. 07:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megjött a menzeszem. Így mondjad.
nov. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Hívd fel és mondd hogy megjott. Ennyi. Magánba ha csak simán indok nélkül nem mész be akkor lehet hogy ki kell fizetned az időpontot így is, úgyhogy mindenképp szólj előre
nov. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Már miért kéne kifizetnem?

Ez egy szolgáltatás amiért én fizetek

De közbe jöhet bármi.

Meg is gondolatom magam vagy nincs épp pénzem...

Nem megyek el, nem látták el, miért fizetnem ki.

nov. 22. 11:57
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

5!


Mert van olyan hely,ahol ki kell fizetni. Pl én járok magánba pszichológushoz. Ott akkor is fizetni kell,ha nem tudok elmenni, de nem mondom le. És azért 10.000Ft nem mindegy.

nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb helyen 24 oraval elotte le kell mondani vagy ki kell fizetni.

Amugy meg teljesen oke egy nogyogyaszti rendeles asszisztensenek megmondani hogy megjott es ezert nem tudnak szurest vegezni es nem tudsz elmenni

nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6

Nem ugyanaz hogy van egy fixen betervezett időpontod és dirket úgy alakítod a dolgaid a pszichológushoz vagy mint nekem hogy nem mára vártam de ma jött meg.

Benne volt a pakliban a mai nap is de legutóbb 24.e volt előtte 23.

Reménykedtem benne hogy ezt a mai napot még kiírja... Hát nem.

Ha most olyan dolog jön közben neked is baleset, halál eset, beteg a gyerek és csak te tudsz érte menni, ami rendkívüli és fontos nem számolhatja fel a 10 e Ft-ot.

Az hogy nincs kedved vagy más programot találtál ki az megint más. Én fizetném ki neki a 10 ezer Ft-ot.

Milyen jogon?

A te saját döntésed volt hogy oda járj. Ha hozzám nem jönne el valaki és nem szól akkor nem vállalnám soha többet, evidens.

De ha szól és van indoka nem számolnám fel. Nyilván nem szándékosan nem mész el hozzá, mikor te jelentkeztél be, te szeretnéd a munkáját igénybevenni.

De neked is jöhet közbe akármi.


#7

A legtöbb helyen igen

De ha ma este 6 órára volt időpontom, tegnap este 6kor még nem tudtam hogy ma délelőtt megfog jönni

23-24-re vártam.

nov. 22. 13:24
 9/10 A kérdező kommentje:

#6

Ja hogy ha nem mondod le, azt nem vettem figyelembe...

Illik szólni igen hogy ne várjanak de én inkább azt csinálnám hogy nem vállalom többet.


Nem 1x voltam már rendelőbe ahol kiabálták valaki nevét nem volt ott, nyilván nem is mondta le.

nov. 22. 13:28
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem mondod le előre (pl 24 órával előbb), egy csomó szolgáltatást ki kell fizess, ilyen lehet akár edzés, magánóra, valamilyen konzultáció vagy magánorvosi vizsgálat. Nem kell felkapni a vizet hogy erre felhivtam a figyelmed.

Természetesen más, ha van indokod. Pl. volt magánorvosi időpontom, egy hirtelen jött családi vészhelyzet miatt nem tudtam menni, felhivtam, elmondtam a recepción a problémát és áthelyezték az időpontot. Ha csak simán nem megyek el, akkor elvesztettem volna nagy összeget, amit előre be kellett fizetni.

Nőgyógyászomnál is úgy van, hogy megadom az adataim előre, de nem fizetek. Ha indok nélkül nem jelenek meg, és utólag sincs rá indokom hogy nem voltam, akkor számlát állítanak ki róla. De ennél is úgy volt, hogy mivel a menstruáció miatt nem lehetett volna elvegezni az adott vizsgálatot, nekem meg 2 órával az időpont előtt jött meg, felhivtam a recepciót és áttették máskorra

nov. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!