Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért vizsgál így az orvos?

Miért vizsgál így az orvos?

Figyelt kérdés

Még szűz vagyok, most voltam először nőgyógyásznál, mert 2 hetet késett a menstruációm és sokáig tartott, kb olyan 8-9 napot.

Mindenhol azt olvastam, hogy a nődoki vizsgálat 1-2 perces művelet én erre is készültem. Ezért sem értem, hogy ez miért tartott eddig. Ultrahangot csinált, kétkezes vizsgálatot és emlővizsgálatot. Az ultrahang még elég hamar véget ért, de a kétkezi vizsgálat az kegyetlen volt. Nem tudom mindenkinél ilyen-e, lehet csak az újdonság faktor miatt, de én sehol nem éreztem magam még ilyen kellemetlenül. Konkrétan annyira részletesen áttapogatta az egész alhasam és olyan erősséggel, hogy még mindig nem tértem magamhoz. 4 percen át csak ezt csinálta, már szó szerint feszengtem és kezdett fájni is, mert erővel csinálta. A mellvizsgálat úgyszintén, kb 5 perc lehetett, annyira részletes volt.

Miért vizsgált így, mi értelme így elhúzni? Egyébként nő orvos. Van aggodalomra okom, vagy ilyenek a vizsgálatok a nőgyógyásznál igazából?

Végül egyébként arra jutott, hogy stressz okozta a késést, mert mostanába sok trauma ért.

20/L



2022. aug. 1. 11:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Örülj neki, hogy alapos! Mit érsz vele, ha kipipálva átrohan rajtad, és nem veszi észre a problémát? Azért 4-5 perc nem egy örökkévalóság!
2022. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Mivel még soha nem voltál, szerintem teljesen indokolt egy ilyen alapos vizsgálat.

Nem aggódj, nem lesz mindig ilyen.

2022. aug. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Indokolt az alapos vizsgalat, ne parázz rá!
2022. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
38%

Az ujjával nem is vizsgálhatott volna meg, ha jelezted, hogy szűz vagy!

Az emlővizsgálatot a te korodban semmi sem indokolta. (Plusz már nem is támogatja a protokoll, mert a kicsi csomókat nem lehet kitapintani.)

Feleslegesen tetted ki magad az egésznek; ennyi csúszás simán belefér.

Az egész totálisan indokolatlan volt.

Általában egy hasi ultrahang elég ilyenkor.

2022. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%

4. Miből fantazialtad ide hogy az ujjaval benyúlt a doki?


Olvasd mar el a leírast!

2022. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

5

A kétkezes vizsgálatot, ugye, nem kell elmagyarázni...?

2022. aug. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

"A teljeskörű vizsgálathoz a belső női nemi szervek áttapintása is hozzátartozik, melyet két kézzel végez a szakorvos, egyidejűleg a hüvely és a hasfal felől (bimanuális [=kétkezes] vizsgálat)."

pl.:

[link]

2022. aug. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
40%
Nem feltetlenül azt jelenti. Egy vakbelgyanúnál is ketckezzel nyomogatjAK végig a hasadat..
2022. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
A nőgyógyászatban tipikusan azt jelenti. De majd a kérdező megmondja.
2022. aug. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az egyik kezével benyúl, a másikkal a hasat tapogatja.


A legalaposabb doki, akinél valaha voltam, így mondta meg simán, hogy jobb oldali petefészekgyulladásom volt (évekkel korábban).

2022. aug. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!