Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális vagy jobb lenne...

Ez normális vagy jobb lenne elmenni egy nődokihoz?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és hónapok óta menstruáció előtt pár nappal elkezdek görcsölni, ahogy közeledek a mensihez fokozatosan erősödik, a mensi napján szabályosan elviselhetetlenné válik, konkrétan fájdalom csillapítókon élek azon a napon. Illetve sugárzik a fájdalom, ez furcsa lehet de a lábaimat sem bírom olyankor, a fájdalomtól hófehér vagyok és bele is szédülök, ha nem ülök egész nap képes vagyok elájulni is. A vérnyomásom ilyenkor a fájdalom miatt 160 is volt már 120-as pulzussal.

Az ovulációm napja is elég fájdalmas tud lenni. Rendszertelen is a ciklusom.

Aki hasonló cipőben járt és elment nődokihoz végül mi volt nála a gond?

Nem kérek kioktatást, tudom, hogy nőként hozzá kell szokni, de nem hiszem, hogy normális, hogy ennyire fájjon...


nov. 24. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Ez mind normális, de talán nem ennyire súlyosan.

Szoktak felirni kis hormon tartalmú fogamzásgátlót is emiatt.

nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális ekkora fájdalom.


Több oka lehet, például endometrózis, de nem akarlak megijeszteni, ez csak egy példa a sok lehetséges ok közül.


Az orvosi vizsgálatról: az orvos majd kivizsgál, először fizikailag, hogy minden rendben van-e, majd vérvétel, hormonvizsgálat, pajzsmirigy vizsgálat stb. is érdemes.


Endokrinológushoz menj, ne nőgyógyászhoz.


A legtöbb nőgyógyász fogamzásgátló tablettát javasol a problémára. Az viszont nem megoldás, sőt, egyenesen oltári rossz ötlet, nem cukorka/fájdalomcsillapító, hogy csak úgy bekapkodd onnantól évekig, nem erre való.

A fogamzásgátló csak elnyomná, elfedné a problémát, és amint abbahagynád, visszajönne a fájdalom, vagy akár még rosszabbodna is a helyzet.


Teljesen mindegy, hogy "kis hormontartalmú", fogamzásgátló. Olyan nincs. Vagy hormonmentes valami vagy hormontartalmú.


Készülj fel rá, a legtöbb orvos csak legyinteni fog, és felírja a fogamzásgátlót. Évekig, évtizedig fogod szedni, mert félni fogsz, hogy ahogy abbahagyod, visszatér a fájdalom. És valóban, ha abbahagyod, vissza is fog térni, ugyanis a probléma gyökere nem oldódott meg.


Kérlek ne engedd, hogy erre fogamzásgátlót írjon fel neked orvos.


Ha évek múlva védekezés miatt elkezded szedni, az más, arra szed, amiért kitalálták, védekezésre.


Nézz pár videót a témában:


[link]

nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismertem több ilyen fiatal nőt, aki szintén nagyon szenvedett tőle. Engem is van hogy megkínoz. Az én ciklusom soha nem volt rendszeres, csak amikor fogamzásgátlót szedtem (nyilván, hiszen az nem igazi ciklus), nagy szórásokkal 21 és 56 nap között mozgott, általában 25-42 között.


Amit észrevettem az évtizedek alatt (43 éves vagyok, 4 gyerekkel):

- ha rossz passzban vagyok, lelkileg, olyankor sokkal, sokkal rosszabb. tehát, depis, stresszes, szorongós időszakban határozottan erősebb a fájdalom

- akármennyire is kívánom előtte napokban az édességet, nekem szigorúan tilos olyankor mindenféle szénhidrát, mert attól is rosszabb. visszatartja a vizet, felfúj

- ugyanígy a tej, mensi előtt puffadok tőle és feszít mindenhol

- kávé és bármi hasonló, ami a simaizmokat összehúzza, nekem szintén tiltólistát olyankor, mert erősíti a görcsöket

- igyekszem inkább többször inni keveset, hogy egyszerre minél kisebb térfogatváltozás legyen az emésztőrendszeremben. Enni csak minimálisat, ez nálam a második napon szokott fontos lenni, utána már jobb.

- én előtte nap és az első napon szoktam rendkívüli módon kívánni a szexet, és ha nem görcsölök NAGYON, akkor célirányosan fájdalomcsillapítási céllal (is) maszturbálok, tényleg jót tesz, az orgazmus ellazítja az izmokat.

- a tesiórát ilyenkor kihagynám, hiszen úgysem tudsz érdemben teljesíteni, ha a tanár nem fogadja el hogy tényleg ennyire rosszul vagy, akkor szólj anyukádnak vagy az ofőnek (ha jó fej).

nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!