Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egyszer hallottam a fogamzásgá...

Egyszer hallottam a fogamzásgátló injekcióról,ami mellett nincs menstruáció.. Létezik még ilyen? Van orvos,aki ezt felírja,beadja?

Figyelt kérdés
nov. 28. 10:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Depo Provera. A melelkhatasa lehet az, hogy nem menstrualsz, de lehet ennek ellentéte is, a köztes vagy rendszertelen vérzés. Magyarországon nem igazan preferált , de azért alkalmazható módszer, így bármelyik nőgyógyász felirja és ő vagy a háziorvos be is adja.
nov. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%
Feleségemet endometriozissal műtötték. A műtétet követő időszakban nem menstruálhatsz. Rendszeresen jártunk injekciózásra. Van ilyen gyógyszer. Kétlem, hogy más esetekben felírnák.
nov. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Egy cikk.

nov. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

2!


A Depo Provera egy fogamzásgátló injekció, annak mellekhatasa lehet a menstruáció elmaradása. Ez 12 hetente beadando injekció, köze nincs ahhoz, amit a feleséged kapott.

nov. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
nov. 28. 10:49
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Endometriosis műtét után GnRH injekciót adnak, az tök más.


Amiről a kérdező beszél, az a Depo-Provera, ahogy írták.

3 havonta kell adni, szerencsés esetben nincs mellette menzesz.

Előnye, hogy nincs benne ösztrogén, így nem fokozza a trombóziskockázatot, használható szoptatás alatt is.

Viszont előfordulhat vérzészavar, lassan áll helyre a termékenység és hosszú távú használat esetén csontritkulást okozhat.

nov. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%
Húgom külföldön élt, ott bevett szokás ez a fogamzásgátló injekció, talán egy évre hatott. Hugi nagyon meghízott tőle, több tíz kilót. Soha többet nem adatta be.
nov. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
40%

4

A kérdésre reagáltam, nem az 1-es hozzászólásra... Még csak nem is utaltam arra az injekcióra, amiről írsz. Fel sem merült bennem, hogy olyasmit kapott volna, hogy elmaradjon, amitől aztán vagy elmarad vagy nem...

6 Lehet, hogy arra gondolt. Én nem tudtam, hogy mire gondol, ezért írtam le, hogy van ilyen célra gyógyszer - konkrétan erre a célra.

nov. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

8!


Mondjuk a kérdésben KONKRÉTAN ott szerepel a fogamzásgátló injekció kifejezés, így totál feleslegesen irtad le a feleséged történetét

nov. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
43%
A menstruációt megszüntető injekció szerintem konkrétan fogamzásgátló is... Vagy nem? :DDD
nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!