Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tudni a fogamzásgátl...

Mit lehet tudni a fogamzásgátló injekcióról?

Figyelt kérdés
Olvastam egy aranyos kommentet, miszerint tavasszal vagy tél végén javasolt az ivartalanitó műtét. De addig...? Még az aranyhalnak is felkínálkozik a macska, és kizárólag a lakásban él.Úgyhogy nagyon sok már belőle az elmúlt két napban.És nyilván nincs még vége.

2012. jún. 21. 08:59
 1/5 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Hát, nincs évszakhoz kötve az ivartalantás. Ha cica, eléri az 1 kg súlyt, vagy pedig ivarérettséget tapasztalsz, azonnal műteni.

Na jó, ha pl, ilyen nagy kánikula van, akkor nyilván nem ajánlatos, mert szegény cicának így is melege van.

2012. jún. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor ivartalaníttatod, amikor csak akarod, nincs évszakhoz kötve!
2012. jún. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagy butaság, a tavasz, tél vége.Ivartalanítást bármikor lehet csinálni, a legjobb az elsőtüzelés előtt.

Egyébként a fogamzásgátló injekció hatalmas adag hormon, Az én állatorvosom be se hajlandó adni, csak egészen különleges esetben

2012. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért javasolják akkora, mert akkor van a tüzelési időszak. Tehát legkésőbb akkor. Egyébként meg bármikor, hisz a lakásban tartottak képesek folyamatosan tüzelni. Annyi kritériuma van az ivartalanításnak, hogy ne tüzelés alatt történjen, mert az veszélyes, telítettek a vérerek.
2012. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, amit irtatok a fogamzásgátló injekcióról, kellőképpen elrettentett tőle.

Te kedves válaszoló, aki azt irtad, hogy lakásban folyamatosan tüzelhet, ez komoly és szó szerint???? Szivesen fogadok még jótanácsokat, mert nekem 16 évig, egészen mostanáig, egy ivartanított kandúrmacskám volt.Az más volt. Ez a kis hölgy meg most csöppent ide már szinte felnőttként. Szeretnék neki is boldog, hosszú életet biztosítani.

Ez a tüzelés úgy ért, mint derült égből a villámcsapás, hisz pontosan a korát sem tudtuk, még nem is láttam ilyet egy macskalánytól.Ez nagyon durva!De nagyon édes.

2012. jún. 22. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!