Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkezdhetem a fogamzásgátlót?

Elkezdhetem a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

7 hete szültem s mivel nem szoptatok azt mondta a dokim hogy vagy megvárom mig magától megjön( dehát kitudja mikor fog) vagy kiváltom a gyógyszert s csak úgy elkezdem szedni.

Úgy döntöttem az utobbit választom s elkezdem szedni, viszont a levél hétfőtől kezdi, s ma csütörtök van, attól még kezdjem el a hétfőt? Vagy a csütörtöki bogyót szedjem be?


2010. okt. 21. 11:11
 1/3 A kérdező kommentje:
A gyógyszer neve? Jangee, s bocs a tudatlanságomért, de most szedek elöször fogamzásgátló
2010. okt. 21. 11:13
 2/3 anonim ***** válasza:

A Jangee egyfázisú talbetta, ami azt jelenti, hogy minden talbetta teljesen egyforma. A napok azért vannak ráírva, hogy követni tudd a szedést, lásd, hogy bevetted-e már az aznapit. Hatás szempontjából tehát akár szedhetnéd lóugrásban is, vagy pepitában, de akkor nem fogd tudni, hogy bevetted-e már az aznapit. Tehát ha csütörtökön akarod kezdeni a szedést, akkor célszerű egy "csütörtök" felíratú bogyóval kezdeni, aztán menni szépen sorban. :)


Fogod majd látni, hogy miután szeded egy ideje és napi rutin lesz, nem pedig külön esemény, rá kell nézned a napokra, hogy bevetted-e már az aznapit. És ha a levélen lévő napok nem lesznek szinkronban a naptárral, akkor foglamad nem lesz róla, hogy bevetted-e már.


Ezért praktikus így csinálni. :)


26/N

2010. okt. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor a csütörtökit szedem be:)
2010. okt. 21. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!