Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Eddig más fogamzásgátlót...

Eddig más fogamzásgátlót szedtem, és most egy harmadikra váltok, de a második meg harmadik közt lenne pár hónap kihagyás, akkor is meg kell várnom a következő vérzést, míg elkezdhetem ezt szedni?

Figyelt kérdés

Vagy ez olyan mnit ez első tabletta szedésnél, ha leőtte volt szünet, vagy még nem szedtem, főleg ha ms fajtát szedek, akkor megint meg kell várni a következő vérzést? Azt tudom hogy első és ötödik napon el lehet kezdeni, azt is tudom mi van ha valaki később kezdi, de arról nem írnak semmit, hogy mi van hak orábban, akkoris úgy használ ahogy kéne? Feltéve ha használna egyáltalán.

Amúgy eddig Lndynettet szedtem, legutonjára Trinordiolt, most pedig Yasminellet szeretnék. kb három havonta vérzek, úgyhogy várhatok :( de szeretnék védekezni, meg szeretném ha segítene végre beállítani a ciklusom. amúgy PCOS gyanús vagyok, holnapután megyek vele orvoshoz. Esetleg a betegség mellett lehet yasminellet szedni? két fázisunak van írva, de mégis egyszínű a bogyó, és nem tudom miylen erős gyógyszernek számít ez, de már kiváltottam. előre isk öszi a válaszokat.


2009. júl. 12. 18:17
 1/2 A kérdező kommentje:

Örülnék neki ha valaki ide is válaszolna valamit :(

remélem nem túl bonyolult ak érdés!!!


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__31331..

2009. júl. 12. 18:23
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! A Yasminelle nem kétfázisú, hanem KOMBINÁLT. Akkor kombinált egy gyógyszer, ha többféle hormont tartalmaz. A Yasminelle kétféle hormont tartalmaz, de mindegyik bogyó ugyanannyit, ezért EGYFÁZISÚ KOMBINÁLT tabletta. A többfázisú azt jelenti, hogy különböző hormontartalmú bogyók vannak a levélen, ezek jellemzően különböző színűek.


Ha kimarad a két fajta gyógyszer között idő, akkor úgy kell tekinteni, mintha sose szedtél volna, vagyis érdemes megvárni a következő vérzést.A Dokit mit mondott, várd meg a vérzést, vagy kezd el szedni? Én lassan tíz éve küszködök vérzésgondokkal, szóval van tapasztalatom. 17 évesen kaptam először fogamzásgátlót, mert nem jött meg magától, csak gyógyszerrel. Mivel nem volt vérzés, aminél elkezdhettem volna, nekem el kellett kezdenem vérézés nélkül. Szexuális életet akkor még nem éltem, ezért nem volt érdekes a mellévédekezés, de neked az első hónapban mellé kell védekezned.


A ciklusodat LÁTSZÓLAG be fogja állítani a gyógyszer, atomóra pontosan meg fog jönni a szünetekben. Viszont sajnos az okot nem szünteti meg, amiért jelenleg vérzésgondjaid vannak, ezért ha majd egyszer abbahagyod, nagy eséllyel visszatér a problémád. Én hat évig szedtem fogamzásgátlót, egy éve hagytam abba, azóta négyszer volt vérzésem.


PCOS mellett természetesen lehet fogamzásgátlót szedni, ha még nem akarsz gyereket, akkor mindig fogamzásgátlót írnak fel, hogy legyen havonta vérzésed. Ha majd gyereket akarsz, akkor megváltozik a kezelés, akkor kapsz majd olyan gyógyszert, ami peteérést csinál, ha magától nincs.


A Yasminelle nagyon gyenge gyógyszer, én annak az eggyel régebbi változatát szedtem (Yadine) és az is nagyon kis hormontartalmú volt.


Fú, remélem mindenre válszoltam. :) Ha van még valami kérdésed, nyugdotan tedd fel, megpróbálok válszolni!

2009. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!