Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi idő alatt múlik el a...

Mennyi idő alatt múlik el a hüvelygomba miatti viszketés?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok és életemben először van hüvelygombám. Elhúzódó antibiotikum kezelés miatt jött ki, tegnap kezdett viszketni, vékonyan bekentem Canestennel, de semmivel nem lett jobb. Ma reggel voltam orvosnál Fluconer tablettát írt fel, amiből csak két db-ot kell bevennem. Nagyon nehezem viselem a viszketést, meg tudnék bolondulni tőle! Van ötletetek ami még gyors segítséget jelent? Őszintén sajnálom azokat a nőket akiknél ez rendszeresen előjön.
2010. okt. 21. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a canesten vált csak be.Majdnem megőrültem a viszketéstől aztán amint bekentem jobb lett.Semmit nem hat neked?
2010. okt. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én 2 hónapja kűzdök fertőzéssel 2 hónap altt 3szor kaptam vissza. Nekem viszketés nem igen volt inkább égő érzés és folyás, talán az elsőnél volt viszketés de a kúp megszüntette. Én most Pimafucor kenőcsöt használok, de nem tudom hogy ez vajon jó e lehet neked. Az orvosnak nem mondtad hogy viszetésre is adjon vmi kenőcsöt?
2010. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A dokim szerint felesleges bármivel kenegetnem, mert ez a gyógyszer gyorsan megszünteti a viszketést is. Még csak néhány órája vettem be a gyógyszert, nem érzek javulást. Valószínűleg türelmetlen vagyok, de ez a viszketés borzasztó! Éjjel semmit nem tudtam aludni tőle. Gondolkoztam kamillás, cickafarkos ülőfürdőn.
2010. okt. 21. 16:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Hüvelytablettát vagy kúpot nem kaptál? Fura.

2-3 nap alatt kell elmúlnia, ha hat a gyógyszer.

Canestennel naponta többször kell kenni (talán 3-5-ször), és nem vékonyan. Mindenhol kend be (a hüvelybe ne kerüljön, azt nem szabad), elöl-hátul, a szeméremajkakat, mindent, ne csak ott, ahol viszket. Elvileg azonnal kellene érezned, hogy jobb lesz tőle.

Kamillát semmiképp ne, az szárít, még rosszabb lesz. A cickafarkot nem tudom, én azzal se variálnék, azt inkább idd meg.


Ha mostanában voltatok együtt a pároddal, őt is kezelni kell, Canestennel kenegesse. (A krémet mindkettőtöknek 10 napig kell használni.) Különben visszafertőz.


És egy rossz hír a végére: nekem 30 évesen volt először gombám, szintén antibiotikumtól. Azóta évente meglátogat. Pedig mindent ugyanúgy csinálok, mint az első 30 évben.


33N

2010. okt. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én még csak 18 vagyok, de mióta megjött 1x a havim, azóta rendszeresen előjön (évente 1,2x).. Már kezd nagyon zavaró lenni. Most is épp ettől szenvedek (azért is olvasgatok itt..)
2010. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!