Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs kérdés?

Menstruációs kérdés?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy nem vagyok már mai csirke, az ötvenhez közeledek, tehát pár évtizede már menstruálok. Kb mindig tampont használtam, de az elmúlt pár hónapban nehézségeim vannak vele. Rohejesen hangzik, de egyszerűen olyan, mintha száraz lennék -igen,vérzés közben, tudom hülyén hangzik...- nagyon nehezen megy fel. Minden mérettel ez van. Kellemetlen érzés felhelyezni, nem is megy gyorsan, mint régen, plusz nem is igazán véd, még a szuper plus mellett is átázok. Logikus megoldás lenne mellé/helyette a betét, de arra még úgy tűnik valamiféle allergiát sikerült kifejlesztenem, mert vagy viszketek tőle, vagy ég mindenem, plusz mellé ki is vörösödök. Több félét próbáltam betétből is, mindegyikkel így jártam.

Tehát a kerdes: mi ajánlanátok? A menstruációs kehely kizarva, azzal kb úgy járnék mint a tamponnal.


dec. 23. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Betétból melyik márkákat próbáltad? Nekem pár éve csak a naturellától nem viszkettem, de változtak az összetevői, mostanában a müller sajátmárkásat veszem.

Vagy esetleg menstruációs bugyira (bár ez nagyobb beruházás) nem vagy nyitott?

dec. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kb az összes elérhető márkát... Allways, meg az itt kapható összes saját marka -nem Magyarországon élek.

A menstruációs bugyira gondoltam már, mint lehetőségre, de mivel valóban nem annyira olcsó, így erről érdekelne pár vélemény. Attól félek, ezzel is úgy járnék mint a betéttel, mert végül is hasonló valamilyen szinten. Ez tart vissza a mosható betéttől is

dec. 23. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
50 körül bizony simán bejátszhat egy kis hüvelyszárazság. Szerintem a kehely igen is megoldás, kívülről kend be síkosítóval a felhelyezéshez.
dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kelyhet próbáld meg.
dec. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok beruhazni egy kehelybe, ami ugye nem épp a kiprobalom, max kidobom ha nem válik be árkategóriában van.
dec. 23. 13:45
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Akkor meg próbálgasd tovább a betéteket, próbálj inkontinencia betétet is (pl. Tena), vagy felnőtt pelenkát.
dec. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírsz tünetek, szerintem mind a hüvelyszárazságra vezethető vissza. Azt kéne kezelni és akkor remélhetőleg a többi probléma is megoldódna. Vannak rá hüvelykúpok, gélek. Nézz utána, ott milyenek kaphatók és azt próbáld meg.
dec. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!