Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázás, vagy más áll a...

Felfázás, vagy más áll a dologban?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 16 éves lány vagyok. Le szeretném tisztázni, hogy a lehető leghamarabb megyek orvoshoz. :) Direkt odafigyelek az öltözetemre, és megpróbálok vastagon felöltözni. A panaszom a következő, kb kiskorom óta szenvedek a felfázással, gyakori vizelési inger-csipő vizelettel párosítva, az utóbbi egy évben társult hozzá vese fájdalom. Ezek a tünetek 1-2 napig tartanak, aztán amilyen hirtelen jöttek, el is mennek. Most rávettem magam, hogy elmegyek végre orvoshoz vele. Viszont sajnos újév lesz, de 2.án már megyek. :) Hatalmas adag kamilla tea + melegvizes borogatás, és c-vitamin pár nap alatt enyhíti a panaszom. Valakinek valami hasonló tapasztalat,élmény? Szerintetek mi lehet? Köszönöm az értelmes válaszokat, és kellemes ünnepeket.

dec. 30. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
P pozitív emberek húgyúti hámja valósággal köti a gonosz E coli bacikat. Rendszeres vizeletellenőrzéssel, követik, antibiotikummal kezelik, sőt néha tartós gyógyszerszedésre (fenntartó kis adaggal, de hónapokig) is szükség lehet.
dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, gyerekkorod óta van ez a problémád.

A szüleid nem vittek el a nefrológiára, kivizsgálásra?

Az én lányomnak 11 éves korában olyan gyógyszert írtak, amit hónapokig kellett szednie.

Nem antibiotikumot. Elmész a háziorvoshoz, elmondod ezeket, amit leítál, ad beutalót, majd elmondja hova menj.

dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Minden embernek van gyenge pontja. Ha pszihés bàntalom- konfliktus éri, egyszerűen csak kijön. Van akinek holyag probkémàban, van akinek torokfàlyàsban stb stb... Figyeld meg mikor lépnek fel a tünetek. Konfliktus megoldódàsa utàn? Meddig tart? àltalàban addig amig a konfliktus maga. Emelett ajànlok napi multivitamin szedést. A többit màr biztos ismered.
dec. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 18:31, de voltunk már pár helyen, kaptam antibiotikumot, javasolták a melegvizes borogatást, rengeteg folyadékot, kamilla teát meg tőzegáfonyát. Kaptam rá gyógyszert is, amitől jobb, de gyakran visszatér, ha esetleg mezítláb ráállok a parkettára, már másnap jönnek a tüneteim - aztán jöhet a kúra. Ui: délután óta sokkal jobban vagyok, segített a gyógyszer -tea kombó :)
dec. 31. 00:14
 5/6 anonim ***** válasza:
A felfázás egy húgyúti fertőzés. Semmi köze a hideghez. Hülyén hangzik de több helyen is olvastam már (sőt néhányszor tapasztaltam is) hogy az is fokozza az előjöttét ha a nő szex után nem megy el pisilni. Mert így olyan baktériumok juthatnak a húgycsőhöz amiktől a felfázás tünetei előjönnek. Az én húgom is régóta küzd vele sajnos. Ő is szedett már sokmindent. De leginkább gyógynövény teát szokott innni. Nekem a mezei zsurló tea és a medveszőlő tea hatott rá. Illetve a tőzegáfonya kapszula.
dec. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 10:20, köszönöm a tippet. Én is úgy olvastam, hogy a hideg csak “elgyengíti” a vesét, ezért nagyobb lesz az esélye a felfázást “elkapni”. Gyógyteázok meg szedem a gyógyszert, majd csak jobb lesz. :)
dec. 31. 15:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!