Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja az alhasi fájdalmat?

Mi okozhatja az alhasi fájdalmat?

Figyelt kérdés

Harmadik napja elég erős alhasi fájdalmam van.

A melleim is néha fájdogálnak.

Fogamzásgátlót szedek 6 éve. Ma kell bevennem az utolsó szemet a levélből, vasárnap szokott kezdődni a vérzés.

Tudom hülyének fogtok nézni, de gyanakodtam terhességre is. Decemberben lebetegedtem. Az aktus után 4 nappal kezdtem antibiotikumot szedni sajnos. Nem tudom valamit bekavarhatott-e. De az aktus napján nem sejtettem, hogy beteg leszek pár nap múlva. Utána jelentkezett a vérzés is a szokásos módon, de olvastam itt az oldalon, hogy az semmire nem garancia.

Miómám is van, azonban egy ideje nem volt panaszom abból kifolyólag.


Mi lehet a gond? Menjek orvoshoz a vérzés után? Ha egyáltalán meg fog jönni...



jan. 3. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Válassz, a lehetőségek tárháza:


-Felfázás, egyéb felhúzódott bakteriális fertőzés

-Méh és Petefészek gyulladás

-vesemedence gyulladás

-mióma

-daganat

-endometriozis


A terhesség nálad kizárt jelenleg.

jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

*A terhesség nálad kizárt jelenleg.


Ellenben ha nyugodtan hátra dőlsz a miómával kapcsolatban, akkor közlöm,hogy ha nem mész utána, és UH-on nem követed figyelemmel, akkor ha egy bizonyos nagyságot elért, akkor kiveszik a méhedet. És mennél nagyobb a miómád, annál kevesebb esélyed van, hogy egy normál terhességet végig tudj vinni, mert nagy eséllyel elvetélsz a mióma miatt.

Kisebb mióma esetén van az, hogy maga a terhesség jó hatással van rá-a hormonális változás miatt. De nagy mióma esetén, már az egész méhedet kockáztatod.

jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Úgy, hogy ideje kicsit jobban tőrődnöd magaddal,és jobban odafigyelned magadra.
jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
"Van például drága, speciális gyógyszer, amelynek hatására kisebbé, puhábbá válnak a feszes gombócok, de nehezebb őket operálni. Szóba jöhet a mióma kiágyazása is: ez az elváltozás kiszedését jelenti laporoszkópiás vagy nyílt hasi műtéttel. Többnyire akkor javasolt ez a megoldás, ha még nincs gyermek, vagy a hölgy még szeretne gyermeket. A mióma embolizációja egy következő lépcsőfok. Utóbbit elsősorban szakképzett radiológusok végzik: a combartérián át katétert vezetnek a méhbe, megkeresik azt az ágat, ami a miómához vezet, és érelzáró anyag segítségével járhatatlanná teszik. Amennyiben a mióma nem kap artériás vért, elhal. Ez nem műtét, és nem is látszik, viszont fájdalmas beavatkozás, akár egy-két hónapig is nagyon komoly szenvedést okozhat. Ugyanakkor a méh megmenthető általa. A legvégső megoldás pedig a méh eltávolítása, amikor a nő már nem akar gyermeket vagy az orvos úgy látja, nincs más út. A petefészkek meghagyása ilyenkor is fontos, a petevezetőket viszont ki kell venni – a legtöbb rákos elváltozás úgyis a petevezetőkön át kerül a petefészekbe. Ezekben az esetekben a hormontermelés megmarad, a rákkockázat viszont jelentősen csökken. A legfontosabb, hogy mindig célzottan a megfelelő beavatkozást végezzük el, az adott esetnek megfelelően."
jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2: Köszönöm szépen a kioktatást! Mióta kiderült 6 havonta járok kontrollra. Novemberben voltam legutóbb.

Tisztában vagyok mindennel, hiszen járok orvoshoz. Figyelemmel kísérjük ultrahanggal. Esetleg a papírjaim szkenneljem be neked, hogy elhidd?



Kemény ez az oldal...

jan. 3. 17:41
 6/6 A kérdező kommentje:

"Úgy, hogy ideje kicsit jobban tőrődnöd magaddal,és jobban odafigyelned magadra."


Azt sem értem, honnan veszi itt bárki is ismeretlenül, hogy nem törődik az ember magával.

Meg egyből kiveszik a méhem meg megműtenek. Fogalmad nincs hány mm vagy milyen az állapotom. Igazad van, netről kimásolt baromságokkal kell tanácsot adni. Az orvosomnak azért jobban hiszek.

Nem csodálom, hogy 2 pipád van összesen. Baromira örülök, hogy szétbarmoltad a kérdésem.

jan. 3. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!