Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bőrgyógyász vagy nőgyógyász?

Bőrgyógyász vagy nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Az arc alsó vonalán lévő gyulladt pattanásokkal bőr- vagy nőgyógyászhoz kell menni? Mindig menstruáció előtti napokban jelennek meg a pattanások. Érzékenyek, fájdalmasak és nagyon csúnyák-kellemetlenek. Ezt normálisnak gondoltam, de most már folyamatosan van 1-2 ilyen pattanásom (nem csak mens. előtt). És ez szerintem 18 éves korban már nem "normális". Ezzel bőrgyógyászhoz vagy nőgyógyászhoz kell fordulni. (fogamzásgátlót jelenleg nem szedek)
2010. okt. 22. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább bőrgyógyászhoz menj, aztán ha akar, ő továbbküld endokrinológushoz. A nőgyógyász mégiscsak inkább a női szervekkel foglalkozik, ő is legfeljebb csak laborvizsgálatokra küldene a hormonok miatt.
2010. okt. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha hormonális okokból lennének a pattanások akkor sem nőgyógyászhoz kéne menned hiszen az a nőgyógyászati panaszokkal foglalkozik, nem a pattanásaiddal. Hormonális problémákkal endokrinológia.

Egyébként első körben mindenképpen bőrgyógyász. (Bőrgyógyászati gondokra a fogamzásgátlót is bőrgyógyász és nem nőgyógyász írja föl. Gondolom ezért lehetsz összekavarodva)

2010. okt. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat.. a kozmetikus mondta, hogy lehet, hogy nőgyógyászhoz kellene mennem, de én valahogy a bőrgyógyász felé hajlok.. kösz a megerősítés! :)
2010. okt. 22. 21:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászra még egy voks :=). Ő megcsináltatja az alap laborvizsgálatokat, közben már tünetileg kezel és ha a laborok alátámasztják, majd továbbküld endokrinológushoz.
2010. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!