Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állandó hüvelyi e-coli fertőzé...

Állandó hüvelyi e-coli fertőzésem van. Van valaki így? Tudnátok megelőzési taktikákat írni?

Figyelt kérdés

Mindent betartok, alapokat ne is írjatok (nincs tanga, nincs anál, előlröl törlök stb...) mégis újra és újra előjön. Borzalmas gyulladásokat okoz, és ha évekig nem kezelik multirezisztensé válik. Sokszor ki se tenyésztik a kenetben, mégis tüneteket okoz.

Menstruáció előtt és után mindig Lactofeel-ezek.

Amúgy felfázásra bevált a D-mannóz por, de hüvelyi útra még nem találtam semmit, amivel ez kivédhető. :(



jan. 11. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Végbeled törléséhez használj külön törülközőt, és székelés után mosakodj is, ha van rá lehetőséged. A külön törülközőt csak ott használd, más törülközőt pedig arra a területre ne használj. Tartsd elkülönítve a törülközőt, ne érjen másikhoz.

Máshonnan nemigen juthat a hüvelyedbe a kórokozó, gondolkozz mi módon történhet...

jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Uro vaxom kúra elvileg erre van kitalálva, de receptköteles.
jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz mosakodni székelés után legalább nedves wc papírral vagy intimtörlővel töröld ki, és - szókimondó leszek - ha már tiszt a wc papír, akkor óvatosan nyúlj be egy picit, úgy töröld meg, mert ha nem teljesen kemény a széklet maradhat a végbélnyílásnál belül maradvány, ami később ahogy mozogsz normál bugyi esetén is átdörzsölődhet a hüvelyhez. Valószínűleg a gátad keskenyebb, ez is közrejátszhat. :(
jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hagyd el az intim mosakodót, az alsóneműt mosd min 60 fokon, öblítő szer nélkül, és háromhavonta cseréld le új garnitúrára.
jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mosakodom utána, külön törcsi van rá, amiket írtatok még, ez alap. Mindent betartok...
jan. 11. 19:38
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogy derült ki ez a fertőzés? Milyen vizsgálatok kellettek hozzá? Nagyon hasonlóan folyton hüvely gyulladásaim vannak, nagyon sok éve már és semmi nem segít!!!!


(Bocs, hogy offolom a kérdést!)

jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Húgyúti fertőzés nincs hozzá? A P pozitív vércsoportúak húgyúti hámján helyből tapad az E coli. Tartós urodezificiens kezelést adnak rá.
jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6: Nekem is évtizedekig ez volt, a nőgyógyászok 90%-a adhatná vissza a diplomáját, mert a vakon felírok gyógyszert nekem is menne. Az öreg orvosok erre hajlamosabbak, nekem pl. az elején multirezisztens e-coli volt végig, ìgy nyilván nem használt rá semmi, mert azt írta fel amit éppen meglátotr a gépen. Pláne ha beszedetik veled a gyógyszerpalettát, még azokra is rezisztens lesz, amire eddig nem. Undorító egy szakma, sok mindent megéltem emiatt...

Menj el olyan orvoshoz aki kenetet és tenyésztést csinál, és az alapján ír fel gyógyszert, célzottan kezel. Nekem vakon már mondtak anno bacit, utána gomba, aztán mindkettő, teljesen hülyének nézik az embert. Sokáig kezelt ez a doki is mire kijöttem a hüvelyi és a húgyuti e-coliból mert annyira lesz.rtak hogy mindkettő krónikussá vált, és no lám célzottan kezelt és elmúlt. Ha gondolod írj rám privátban megadom én kihez járok.


(A mostani nekem sima e-coli az szimplán mindig visszajön sajna.)

jan. 12. 13:01
 9/11 A kérdező kommentje:
Húgyuti fertőzés szokott télen de nem mindig e-coli okozza, inkább hüvelyi úton van gáz.
jan. 12. 13:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Alig találtam vissza ide.

Most olvastam, hogy vannak olyan WC csészék, amikből visszafröccsen a víz, ha pl kakilsz, de vizelésnél is előfordulhat, ez pedig komoly fertőzésveszély. Ezek a hátul kifolyósak, amikben rögtön elmerül a kaki. Neked milyen van? Vagy jársz-e ilyen helyen? A rejtélyes visszafertőzésnek lehet-e ez az oka?

jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!