Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik olyan ország, ahol 18...

Létezik olyan ország, ahol 18 éven aluli lányok nem vásárolhatnak/használhatnak tampont?

Figyelt kérdés

Egy videóban láttam, hogy a Tampax tampon dobozán piros 18-as karika volt. A doboz sarkában. Tehát olyan mint ami pl. a lottószelvényeken van, meg a szexuális termékeken.

Ebből gondolom, hogy ezek szerint korhatáros lehet a tampon. Kár, hogy most nem találom azt a videót, pedig nem kitaláció, tényleg láttam.

De furcsállom, ezért kérdezem, szerintetek ilyen van, hogy egy tampon korhatáros, és 18 éven felüli nők használhatják csak? Ha igen, melyik országban lehet ez? Ti hallottatok valami hasonlóról?



jan. 12. 19:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

Létezik.

Ekkora butaságot kérdező is létezik:

aki még soha nem hallott arról, hogy vannak helyek a világon, ahol más kultúrák vannak, esetleg hatalmas szegénység, elmaradottság, és ezt másképp oldják meg. Vagy szigorú tabu a menzesszel kapcsolatban minden.

A TV-ben sem reklámozzák a menstruációs kellékeket, vagy TV sincs.

jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#11

A máshogy oldják meg nem azt jelenti, hogy ez be van tiltva.

jan. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Keresztény vallásos személyek közül a bigottabbak még Magyarországon is elítélendőnek tartják a tamponhasználatot, akár felnőttkorban is. (Mivel fel kell dugni...), Ugyanígy a tangabugyi hordását is, akkor is ha valaki nem szexuális célzattal viseli.
jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagyok bigott, de a tangát -nőknél- én is undorítónak tartottam mindig is, vannak eü. kockázatai és a tampon is tud életveszélyt okozni, nem mindenki használhatja. Az OB-ra régen rá is volt írva. Lehet, hogy még most is rajta van.
jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%
#14 Nem egészségügyi okok miatt ítélik el ezeket a dolgokat, hanem vallásos magyarázatot próbálnak belemagyarázni.
jan. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A mai temponoktól már nem lehet toxic sokk szindrómát kapni, az régen volt csak.
jan. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem kell vallásos magyarázat, egyszerűen nem mindenki szeret tampont felhelyezni, használni, bármi okból...

Van amikor a higiéniai feltételek sem adottak hozzá.

Szerencsére egyre több más lehetőség is van

jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!