Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyenge menstruáció? Rendsze...

Gyenge menstruáció? Rendszeres, 26 napos ciklusaim vannak. Ritkán 1-2 nap eltéréssel kezdődik. Egyáltalán nem fáj semmi. Viszont lassan indul meg, tart 2-3 napig, az is nagyon kevés, majd a 4-5 nap már csak erősebb barnázás.

Figyelt kérdés

Előzmények röviden:


2022 április-2023 február

Babaprojekt. Iszonyatosan fájdalmas menstruáció, 2 nap erőteljes vérzést 2-3 nap gyengébb követ. Többé kevésbé rendszeres (2-4 nap csúszás)

2023 március: Terhességmegállapítás és felfedeznek egy 10x10cm petefészek cisztát is.


2023 május: Középidős vetélés, ami kürettel fejeződött be. Ezutáni mensi beállt rendszeres 26 napra, semmi fájdalom, se mellfeszülés, se semmi. A korábbihoz képest gyengébb vérzés. Fura volt de örültem is, hogy nem fáj. A peteérésemet se éreztem.


2023 október: ciszta eltávolítás laparoszkópiával. Azóta a ciklus továbbra is 26 (+-1-2) napos, gyenge, rövid és fájdalommentes.


Október óta ovulációs teszttel követem a peteérést. Aszerint van, viszont ha nem mutatná a teszt, nem tudnám hogy van.

Korábban a nyák jelezte és tüneteim is voltak, most teljesen száraznak érzem magam. Épphogy egy kis szurkálást érzek ovuláció idején.


Többször voltam nőgyógyásznál mióta ez van, egyikük sem jelezte, hogy probléma lenne.


Hematológiára is 3 havonta járok Leiden heterozigóta vagyok és az antikardiolipin szintem is magas. Ez a véralvadási defektus lehet rá hatással?


Jól sejtem, hogy ez akkor sem normális? Melyik szakorvost kellene felkeresnem és milyen vizsgálatot elvégezni?



jan. 15. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:
A kevés vérzés nem feltétlen kóros. Ha csak a küret óta áll fenn, akkor esetleg okozhatja méhen belüli összenövés. Sófeltöltéses ultrahang vagy hysteroscopia jön szóba, ha a hormonjaid rendben vannak.
jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!