Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki nem vállal gyereket...

Aki nem vállal gyereket egészségügyi okok miatt! Hogyan küzdötök meg a biológiai órátokkal, anyai ösztönötökkel?

Figyelt kérdés

Nagyon kérem, hogy a témahoz való érzékenységgel válaszoljunk! Azért is irtam ide, mert talán itt jobban számíthatok tapintatos válaszokra mint más kategóriában.


Nem vállalok gyereket, mert túl sok olyan egészsegügyi probléma fut a családban, amit nem szeretnék átadni, amivel való törödést én nem tudnam vallalni, tekintve hogy még magamat is nehéz egyben tartani.


De nem ez a lényeg.


Hanem hogy mostanában egyre többször álmodozok olyanról, hogy gyerekem van. Szerintme ez a biológiai órám. Nem adhatom át magam ennek, tudatosnak kell lennem, mert tényleg olyat adhatok tovább, mit nem szeretnék, és amit ha esetleg tényleg továbbadok 1) SOSE bocsántanám meg magamnak, 2) nem futna az erőmből hogy kezeljem.


De az ösztön meg jelez.


Hogy küzdjek meg ezekkel az ösztönökkel, a biológiai órám jelzéseivel?


jan. 15. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

A biológiai óra az más. Azt arra használják amikor konkrétan az időt jelzi neked (pl felébredsz reggel amikor szoktál akkor is, ha nem állítasz ébersztőt). Ez amit te mondasz ez alapvető emberi ösztön.

Egyáltalán nem biztos, hogy tovább adod. tudhatnád, hogy betegséget nem lehet örökölni, csak hajlamot. Vannak genotipus tulajdonságok, tehát olyan gének amiket tudsz konkrétan örökölni, de csak akkor jelenik meg, ha mindkét fél hordozza. Érdemes a betegségeiddel kapcsolatban csináltatni egy genetikai kivizsgálást. De milyen betegségekről van szó? Mert az is nagyon sokat számít.

Egyébként meg akkor ne vállalj gyereket, ha azt mondod, hogy ez az élet nem olyan jó ahhoz, hogy megmutasd a gyerekednek. És neked nem ér meg ennyit egy gyerek, hogy boldog legyél.

jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mentális betegségek. Depresszió, ADHD, autisztikus vonások.

A saját életemet nem tudtam még kialakítani, de az ösztön már "szól".

Nem szeretnék, ez tudatos döntés, tudom hogy valaki így is vállal, én nem.

Saját életemmel küzdök, nem tudnám az alap dolgokat megadni neki.

Nem varhatom egy gyerektől hogy majd az tegye boldoggá az életemet, ezzel akkora súlyt raknék rá, mikor még meg sem született, amit nem tudna elbírni egy ember sem. Nem a gyerek dolga hogy engem boldoggá tegyen.


Hogyan kapcsoljam ki az ösztöneimet?

jan. 15. 19:59
 3/9 A kérdező kommentje:

Értékelem a segitőkészségedet, de a környezet mentális betegségeknél sokkal jobban meghataroz a genetika. Ha en nem rendeztem valamit az megy tovább. Élő pelda erre az egesz rokonságom. Anyai ágon 2 gyerekből 2. Apai ágon 4gyerekből 4. Mi tesómékkal 3ból 3. Mindenkinek van valami sz@r. Senkinek nem kívánok ilyet.


Ne meggyőzni akarj, nem meggondolni szeretném magam, ezt már eldöntöttem, hogy így lesz.


Azt szeretném tudni, hogy az ösztöneimet hogy győzzem le.

jan. 15. 21:02
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Még egyszer. A mentális betegség 100%ban nem öröklődik. Tehát még esély sincs rá. Nem számít, hogy szeretnéd azt hinni attól még ez tudományos tény. Amit örökölhetsz ebben az esetben a hajlam, a szellemi képességek. Ha az egész család gyenge idegzetű és te is hagyod magadon eluralkodni akkor persze, hogy megjelenik. De, ha tudod magadról, hogy hajlamos vagy rá akkor oda kell rá figyelni. Mint a hízásnál.


És még egyszer. Nem tudod legyőzni az ösztöneidet. Pláne, ha gyenge akaratú vagy.

jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

5-ös értem én, hogy nagy megmondóembernek képzeled magad, de csak a bromságot tolod.


Kérdező: el kell fogadni és TUDATOSAN nem vállalni gyereket.


Anyai ösztön nincs "csak úgy", az a hormonok játéka, szóval ezt felejtsd el, egyszerűen felfogod, hogy nem való neked ilyen-olyan okból gyerek.


Én sem szülhetek, 17 éves koromtól kezdve úgy készülök tudatosan, hogy nekem sohasem lesz gyerekem és úgy alakítom az életemet, hogy ne férjen bele.

Nem fér bele, a barátom véleménye pedig ebből a szpontból vagy "nem lesz gyerek" vagy ha ő akar, akkor szakítunk.

jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
3-5-ös az ADHD és autizmus az mondjuk pont egy örökletes betegség, szóval sikerült beletrafálnod a marhaságoddal :D
jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"egyszerűen felfogod, hogy nem való neked ilyen-olyan okból gyerek."


Tudom, ez a része megvan. Ennek ellenére nekem most újabban előjönnek a "milyen lenne ha..." kepzelődések. (Eddig nem volt) Nem gondoltam meg magam, tudatosan tartom magam ahhoz hogy nem. Csak elég aktív képzelettel rendelkezek, ami ide-oda megy, és ezek feljönnek. Annak ellenére hogy nem gondolom komolyan, csak eljátszok a gondolattal.

Nem tudom, hogyan lehet olyat, hogy ilyenekről ne képzelődjek...


Neked nem volt hasonló?


Amúgy köszi a választ! 🙏

jan. 16. 18:12
 8/9 anonim ***** válasza:
adhd öröklődik loooooooolx DDDDDDDDD
jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem voltam ilyen helyzetbe, de szerintem le kellene foglalni magad, hogy kevesebbet járjon ilyenen az agyad. Önkénteskedés állatmenhelyen, idôsek otthonában, akárhol. Vagy valami más, sok idôt igénylô hobbi? Párkapcsolatod van? Az nagy segítség, ha nem van teljesen egyedül.
jan. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!