Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit egyek vagy igyak amitől...

Mit egyek vagy igyak amitől többször tudnék nagy wczni?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy csak pár naponta tudok wcre menni de akkor is csak egy pici jön és úgy érzem egyfolytában hogy "tele vagyok" a hasam is nagyobb ráadásul menstruálok is éppen még rosszabb ilyenkor vizet tart vissza a szervezet. Próbáltam teákat pl. a mályva teát de az meg nagyon megf*osat. Mit egyek vagy igyak amitől lemenne a víz és a többi salakanyag?
jan. 24. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Aszalt szilvát pl.
jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Rostot sokat!!

Barackbefott,szilva,joghurtok

De iberogast sokat segít

jan. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Egyél rendszeresen zöldségeket és gyümölcsöket, lehetőleg minden nap.

Étkezz változatosan. Ne egyél olyat, amitől szorulásod lehet, pl. étcsoki, csoki.

A szilvát sokan mondják, ilyenkor ehetsz befőttet, megihatod a levét is.

jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Ricinusolaj.
jan. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Rostokat! Es mellé napi minimum 2 liter folyadek.

Legyenek a rostok a napod szerves részei. Minden sós étkezés mellé 15 deka zöldség. Tojásos helyett durum tészta, pékáruból teljes kiőrlésű. Egyél több gyümölcsöt, zöldséget, hüvelyest a mindennapokba. Ha szendvicset viszel valahlva, vigyél mellé kis dobozban felvágva zöldséget. Építs be főzelékeket az etrendedbe. Gabonákat váltogasd, rizs, bulgurn hajdina, quinoa, kuszkusz. Ezekbe is tudsz keverni zöldséget. Ha eszel desszertet pl egy kekszet, válaszd a zabpelyheset a sima lisztes helyett.


És ne rövid megoldást keress. Ha ezeket beiktatotd és rendszeresen eszed nagy mennyiségben akkor 4-5 nap alatt rendbejossz es nem is lesz ujra ilyen problemad

jan. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Meglepő de zsíros-olajos dolgok. Ez esetben jól jön!

És valami meleg ital mellé! (vendéglátásban tudják)


Próbáld ki a zsíros kenyeret meleg teával, az nagyon kemény tud lenni!

De ahogy mondták, az aszalt szilva is egy jó megoldás.

A magvas, nagy szemű, cukrozatlan müzlik is átsöprik a beleket igen hamar.

Folyadék (nem cukros üdítők, energiaitalok) is kell amit összegyűjt, hogy a nyomással és az ingerrel ki tudjon menni.

Egy kanál olívaolajat is lenyelhetsz, rá meleg tea vagy meleg víz és ezt egy nap legalább kétszer, ha nehezen megy!

jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Rizst se egyél, mert az is fogja a székletet.
jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Az olivaolaj szerintem is jó. Magában nem eszem, de szoktam pirítósra, salátákra tenni és ha több ilyesmit is eszem, akkor érezhető a hatása.
jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amitől NEKED nem lesz.


Írhatunk mi bármit, nekem az itt felsoroltak közül egyik sem ér lószrt sem :D

Ami hat, az egyedül a glutén, de érthető okokból nem fogom mérgezni magam, hogy hasmenésem legyen.


Szóval megyek, amikor kell.

jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!