Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha szófogadatlan a gyereketek...

Ha szófogadatlan a gyereketek és akkor sem hallgat rátok, mikor már többször rászóltok (most mindegy mi a rosszaság tárgya), van esetleg valami praktikátok, amitől abbahagyja a gyerek, ami miatt rászóltok? 3-4 évesek érdekelnének leginkább. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha komoly a dolog, pl. konnektor, kés, ilyesmi, akkor hiszti ellenére fogom és elviszem onnan, nem érdekel a visítás.


Ha nem ennyire drámai a helyzet, akkor változatosan próbálkozom, kis figyelemelterelés, kérdezek valamit valamiről, ami nagyon érdekli, úgy teszek, mint ha hallottam volna valamit, és megkérem nyomozzuk ki mi volt, ha engem akar bántani, akkor egyszerűen nemet mondok, ha nem hagyja abba, elmegyek onnan, stb. helyzete válogatja. Ha szükséges indoklom a nemet, ha súlyos a helyzet nem indoklom, hanem határozottan meglépem.


Miről van szó pontosan?

2013. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ugye amit első írt, életveszélyes dolog, azt már az első rászólásnál tudja a fiam, hogy most állj, nem tudom, biztos más a hangom olyankor :D


a rosszaság amit nem hagy abba, az vagy számolással lehet befejeztetni, az bejön általában, de nagy ütőkártya, így nem viszem túlzásba, vagy elbohóckodjuk, megcsikizem, hülyeséget csinálok amin nevet, elterelem a fiygelmét, nem tudom, annyi minden van, 4 évesen már azért tök jól ismerjük egymást, tudjuk kezelni ezeket, a nagy hisztivel nem tudok mit kezdeni én

2013. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van két három éves rosszcsontom, konkrétan sokszor hiába mondom nekik valamire, hogy ne csináld, hagyd abba, vedd fel, mert elkésünk stb, mintha meg sem hallanák. Én is próbálok kitalálni dolgokat, hogy hallgassanak rám, de elég horror dolgok jutnak eszembe, pld ha nem veszik fel a kabátot, akkor fogom magam és egyedül kimegyek az ajtón, közben mondom, hogy jóóó, akkor ti itthon maradtok, meg ilyenek. Persze erre rögtön öltözne, de ez még nekem is nagyon durvának tűnik. Olyan megoldások érdekelnek, amire hallgatnak és nem ilyen "kegyetlenek".
2013. okt. 24. 13:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezö, amit erre a konkret dolgora írsz, azzal az a baj, hogy még Sem tartod be amit mondasz nekik, így egyszer rájönnek, hogy nem mész el és simán nem öltöznek majd.


Vagy is egyszer mikor apuka is otthon van és indulnál velük valahova és nem öltöznek, akkor Mond nekik, hogy nélkülük mész ha nem készülnek el rögtön. De ekkor ha nem készülnek el akkor egyszerüen elmész és otthagyod apával öket, nem könyörögsz nem mész vissza értük, egyszerüen elmész. Nagyon fognak sírni, de ezzel biztosan megtanulják, hogy nem könyörgsz nekik.


Nekem 2 éves kislányomnál Volt ugyan ez, és egyszer mikor vajért indultam le a boltba, és apa otthon Volt megcsináltam. Nagyon sírt, de soha többet nem Volt óriás könyörgés, elég Volt neki említeni, hogy megyek nélküle, és már készült is.

Most 1,5 éves lányom csinálja ugyan ezt, és szerintem holnap férjem itthon lesz, és holnap jön a visítos nap, amikor egyszerüen ha könyörögni kell akkor itthon hagyom.

2013. okt. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem pl indulásnál bevált ez az elindulok egyedül dolog.Ha apával együtt megyünk, és kocsival akkor ahogy beindítjuk a kocsit már szalad is felöltözni.Akkor megvárom hogy kijőjjön és csak utána megyek vissza bezárni az ajtót.

Ha gyalog megyünk, ugyan így.Csak akkor a kaput csukom jó hangosan (persze ha egyáltalán eljutok a kapuig), megvárom kint az utcán és együt jövünk vissza bezárni a házat.


Én nem rég gyógyszer bevételi mizzériánál (nem akarta bevenni) kértem 100x szépen is , csúnyán is végül fel idegesített minden játékot bezsákoltam, kivittem a házból.Elzártam a tv-t. gépet, a telefonomat sem kaphatta meg.Akkor 2 nap kellet neki hogy rájöjjön. nem viccelek csak akkor kapja vissza a dolgokat ha beveszi a gyógyszert.Azóta ez a fegyverem.Ha valamit nem akar megcsinálni, vagy nem fogad szót megemlítem hogy megint elveszek mindent és azonnal kisangyallá változik.

2013. okt. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is nehezen bírom a hisztit, de ami eddig bejött:

- ha nem hagyod abba, háromig számolok és akkor... és olyat mondasz, ami neki fontos, viszont be is tartod (pl. nem nézheted meg a kedvenc meséd a tv-ben) határozottan számolni, háromra ha nem hagyja abba akkor az lesz amit mondasz(enyhülésnek helye nincs)

- ha durván hisztizett, csúnyán beszélt előkaptam a fényképezőt és elkezdtem felvenni (annyira megdöbbent, hogy azonnal abbahagyta a műsort)

- és valóban igaz, hogy sokszor a hiszti tárgya: pisilni kell, szomjas-éhes vagy fáradt...

2013. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hmmmm....!

Bár nekünk is ilyen könnyen mennénnek a dolgok, mint az előttem hozzá szólóknak!

4 éves a kislányom, 3 hete volt egy komolyabb betegsége amiért kórházba is kerültünk, szó sem róla megkapott mindent amit csak lehetett, és akitől lehetett.

Azóta nem bírok vele, főleg ha nincs itthon velünk apa, az kész pokol!!!

Ha nem úgy vannak a dolgok (bár mi is legyen az) ahogy ő szeretné, akkor jön és megver, ami csak a kezébe kerül azt vágja nekem( volt hogy a ceruzát törte belém), szaggatja a haját, földön fetreng, bár mit mondjak, vagy tegyek, nem hallgat rám, ha számolok, az sem használ, Egyszerűen kikészültem tőle :(

De kitaláltam, azt, hogy ha hisztizik akkor egyszer rászólok, hogy `ha nem hagyod abba büntibe leszel` és ha tovább folytatja, akkor leültettem az egyik sarokba a székre és ott hagyom 4 percig aztán megjavult egy darabig

2013. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Engem is bantott mar a kisfiam, meg a testveret is, ilyenkor fogom, es beteszem a kisszobaba, es nem engede, kijonni, uvolt, nekimegy az ajtonak, nagyon felelmetes, de aztan megnyugszik, kijon, huppog meg egy kicsit, es utana elbeszelgevele. Meg egyszer-ketszer ezt vegigcsinaltuk, azota nem emel ram kezet. A levegoben megall a keze, rajon, hogy ezert nagyon porul fog jarni. De sajnos tesot meg mi dig bantja
2013. okt. 24. 22:17
 9/9 zabmester ***** válasza:
Valószínűleg nem a legmegfelelőbb szülői magatartás, de ha olyanról volt szó, hogy mondjuk indulni kell valahova, mert elkésünk, vagy hasonló, és a fiam nem fogadott szót, én megzsaroltam valamivel. Tudom, nem szép, de ez működött. Például olyannal, hogy "ha nem hagyod abba, akkor nem kapod meg a pudingot, ami a hűtőben vár". Vagy kilátásba helyeztem valamilyen büntetést. Persze volt olyan is, amikor úgy gondolta, leteszteli, hogy tényleg megteszem-e, amivel fenyegetőzöm, de miután látta, hogy nem csak a levegőbe beszélek, akkor utána működött a dolog megint.
2013. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!